Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Adana Milletvekili Ünüvar: ''7 Haziran gecesinden sonra Türkiye'yi kaplayan belirsizlik bulutu 1 Kasım'dan sonra dağılacaktır''

ADANA (AA) - AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, 7 Haziran gecesinden itibaren Türkiye 'yi kaplayan belirsizlik bulutunun, 1 Kasım'dan sonra dağılacağını ifade etti.

Ünüvar, AK Parti Çukurova İlçe Başkanlığı ziyaretiyle ilgili yaptığı yazılı açıklamasında, Türkiye'de iktidara gelme ihtimali olan tek partinin AK Parti olduğunu belirtti.

AK Parti'nin, 7 Haziran'daki seçimin sonuçlarını çok iyi değerlendirdiğini, bunu da gerek beyannamesiyle gerekse parti mensuplarının 1 Kasım'a aşkla sarılmasıyla ortaya koyduğunu dile getiren Ünüvar şunları kaydetti:

''1 Kasım seçimi, sadece AK Parti'nin seçimi olmanın ötesine geçmiştir. Bu seçim, sadece bizlerin milletvekili olması seçimi değil, sadece AK Parti'nin iktidara gelip gelmeme seçimi de değil. Belirsizlik ortamında birisi savaş tamtamları çalıyor. Öbürü terörle bizi durdurmaya çalışıyor. Bir kısmı elindeki ekonomik enstrümanları kullanarak ülkenin daha zora gitmesini gönlünden geçiriyor. Bütün bunlar belirsizliğin ortaya koyduğu problemler. 7 Haziran gecesinden sonra Türkiye'yi kaplayan o belirsizlik bulutu 1 Kasım'dan sonra dağılacaktır.''

Ünüvar, ayrıca Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan'la birlikte, Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ilk kez yapılan böbrek nakli ameliyatıyla sağlığına kavuşan bir hastayı ziyaret etti. Ünüvar, ardından eşi Sare Ünüvar'la birlikte, Umudum Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Seyhan Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne ziyarette bulundu.