"Girişimci sayısı refah düzeyinin göstergesidir"

"Girişimci sayısı refah düzeyinin göstergesidir"
"Girişimci sayısı refah düzeyinin göstergesidir"
- ATO Başkanı Menevşe: "Girişimcilik kursunu tamamlayan her birey kent ekonomisine üretim, istihdam ve katma değer olarak yansıyor. Bir ülkedeki girişimci sayısının artması, refah düzeyinin göstergesidir"

ADANA (AA) - Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, girişimcilik kursunu tamamlayan her bireyin kent ekonomisine üretim, istihdam ve katma değer olarak yansıdığını belirterek, "Bir ülkedeki girişimci sayısının artması, refah düzeyinin göstergesidir" değerlendirmesinde bulundu.

ATO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile ATO işbirliğiyle gerçekleştirilen, "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi"ni tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. Adana Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi uzmanları tarafından verilen ve 117 kursiyerin katıldığı eğitim , dört grup halinde gerçekleşti.

Sertifika töreninde konuşan ATO Başkanı Menevşe, eğitimde başarılı olan 117 girişimcinin Adana ekonomisine kazandırılmasının büyük önem taşıdığını bildirdi.

ATO olarak birincil görevlerinin, kentin ticaretine yön vermenin yanı sıra ekonomiye yeni girişimciler kazandırmak olduğunu belirten Menevşe, şunları kaydetti:

"Girişimcilik kursunu tamamlayan her birey kent ekonomisine üretim, istihdam ve katma değer olarak yansıyor. Bir ülkedeki girişimci sayısının artması, refah düzeyinin göstergesidir. Bu tür eğitimler, projesi olan yeni iş fikirleri üretebilen girişimciler için büyük bir fırsattır. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek, doğru hamleler ve emin adımlarla ilerlemek sizlerin gelişmesinde önemli bir rol oynayacaktır. ATO olarak, gerek odamızın, gerekse bünyemizde faaliyet gösteren ve sizlere 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ni veren Adana Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi ile işlerinizin geliştirilmesi ve yeni fikirlerinizin bütçenize en uygun şekilde hayata geçirilmesi yönünde her türlü danışmanlık desteğini sunmaya hazır olduğumuzun bilinmesini istiyorum."

Törende konuşan KOSGEB Adana Hizmet Merkezi Müdürü Hamit Sucu da, son beş buçuk yıllık dönemde verilen 'Uygulamalı Girişimcilik Kursları'nda 800 işletmenin kurulduğunu kaydederek, "KOSGEB'in en büyük hedefi kursu tamamlayan tüm girişimcilerimizin işletmelerini kurarak ekonominin içinde yer almalarını sağlamaktır" ifadelerini kullandı.