Görme engelli kıza eğitim desteği

Görme engelli kıza eğitim desteği
Görme engelli kıza eğitim desteği
ADANA (AA) - Adana'da 21 yaşında liseyi bitirip üniversiteyi kazanan ancak maddi imkansızlıklar yüzünden sıkıntı yaşayan görme engelli Serap Zengin'e...

ADANA (AA) - Adana'da 21 yaşında liseyi bitirip üniversiteyi kazanan ancak maddi imkansızlıklar yüzünden sıkıntı yaşayan görme engelli Serap Zengin'e AK Parti Adana Gençlik Kolları sahip çıktı.

Engelli kızı evinde ziyaret eden AK Parti Adana Gençlik Kolları Alper Güler, Zengin'in engelli olmasına ve uzun süren tedavilere rağmen okuma azminin önüne hiçbir şeyin geçemediğini söyledi.

Güler, Zengin'in Ceyhan'da gerek okuma masrafları gerekse barınma konusundaki sıkıntılarını gidermek için teşkilat olarak üzerilerine düşeni yerine getireceklerini ifade etti.

Serap Zengin ise liseyi takdir alarak bitirdiğini kısıtlı çalışma imkanlarıyla Çukurova Üniversitesi Ceyhan Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümünü'nü kazandığını ama maddi sıkıntılar yüzünden sorun yaşadığını anlattı.

Bölümü bitirdikten sonra 4 yıllık fakülteye geçip iyi bir mali müşavir olmayı hedeflediğini belirten Zengin, AK Parti Gençlik Kollarına desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Ziyarette AK Parti Adana İl Geçlik Kolları Üniversite Birimi üyeleri, Zengin'in eğitim hayatı boyunca tüm masraflarını karşılama konusunda taahhütte bulundu.

Kafatası büyümediği için 10 kez ameliyat olan Zengin'in sol gözü hiç, sağ gözü ise yüzde 85 görmüyor.