Güney Kore Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Yunsoo, Adana'da

Güney Kore Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Yunsoo, Adana'da
Güney Kore Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Yunsoo, Adana'da
- Büyükelçisi Yunsoo, Adana Valisi Mustafa Büyük'ü ziyaret etti

ADANA (AA) - Güney Kore Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Cho Yunsoo, Adana Valisi Mustafa Büyük'ü ziyaret etti.

Büyük, makamında gerçekleşen ziyarette, Güney Kore'nin  Türkiye 'nin hem tarihi dostluk ilişkileri hem de günümüzde çok önemli ekonomik işbirliği olan uzak doğudaki en önemli ülkelerden biri olduğunu belirtti.

Türkiye'de Kore gazilerinin 1950'lerden itibaren aralarında yaşadığını, Kore'deki hatıralarını anlattıklarını, toplumun Kore denildiğinde Güney Kore'yi çok iyi bilip tanıdığını ifade eden Büyük, şunları söyledi:

"Daha önce Sakarya'da görev yapıyordum. Orada da Güney Kore'nin sanayi yatırımları vardı. Burada da Tufanbeyli'de çok önemli bir termik santral var. Enerji işbirliği ortaklığı yapılıyor. Ümit ederim bundan sonrasında yine ülkemizde bölgemizde önemli işbirliği imkanlarımız Güney Kore ile devam eder. Adana ve bölgede yapılacak yatırımlarda karşılaşacağınız problemlerde hep yanınızda yer alacağımızı belirtelim."

Büyükelçi Yunsoo da dün Mersin'i ziyaret ettiğini, Valilik ve çevreleri ile görüştüğünü, bugün  de Adana ziyareti gerçekleştirdiğini kaydetti.

Ziyarette Vali Büyük, Büyükelçi Yunsoo'ya üzerinde Adana'daki tarihi eserlerin resmi olan cam bir vazo, Yunsoo da Vali Büyük'e, ülkesine özgü el işlemelerinden oluşan hediye verdi.