Hakkari'de askeri aracın kaza yapması

Hakkari'de askeri aracın kaza yapması
Hakkari'de askeri aracın kaza yapması
- Şehit jandarma er Şahabettin Atak'ın Adana'daki baba evinde yas var - Bir oğlu ve iki torunu daha askerde olan şehidin babası Atak: - "Oğlumun terhisine 48 gün kalmıştı, şehit haberi geldi"

ADANA (AA) - Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde askeri aracın şarampole devrilmesi sonucu şehit olan jandarma er Şahabettin Atak'ın Adana'nın Ceyhan ilçesindeki baba evinde yas var.

Atak'ın  Belediye Evleri Mahallesinde yaşayan babası Süleyman Atak'a oğlunun şehit olduğu haberini, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı İbrahim Evli verdi.

Acı haberi alan şehidin ailesi gözyaşlarına boğulurken bazı yakınları fenalık geçirdi.

Taziyeleri kabul eden Süleyman Atak, oğlunun İstanbul 'da lokanta işlettiğini belirterek, ''Şehidimizin kardeşi diğer oğlum Hüseyin İzmir'de, torunum Cengiz İstanbul'da Murat ise Ankara 'da asker. Oğlumun terhisine 48 gün kalmıştı, şehit haberi geldi. Bugün telefonla görüştüğümüzde iyi olduğunu söyledi. Oğlum askerden sonra evlenmeyi düşünüyordu" dedi.

Öte yandan şehit Atak'ın cenazesinin Ceyhan Asri Mezarlığı'nda defnedileceği bildirildi.

Aktütün Hudut Tabur Komutanlığına ait kamyon, görev dönüşü ilçe merkezine 50 kilometre uzaklıktaki Uğraçan köyü Yeşilbayır mezrası yakınlarında şarampole devrilmişti.

Kazada, jandarma er Atak şehit olmuş, bir uzman çavuş da yaralanmıştı.