Hamile eşini öldüren sanığın davası

Hamile eşini öldüren sanığın davası
Hamile eşini öldüren sanığın davası
- Adana'da, 4,5 aylık hamile karısını öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanmasına devam edildi

ADANA (AA) - Hamile eşini öldürdüğü iddiasıyla tutuklan sanığın yargılanmasına devam edildi.

Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen davaya tutuklu sanık Mehmet Ç. (27), maktul Burcu Ç'nin (20) yakınları ve avukatlar katıldı.

Mahkeme heyetinin tanık olarak dinlediği sanığın annesi Esme Ç, gelinin oğlunu aldattığını ve uyuşturucu kullandığını öne sürdü.

Gelini Burcu Ç'nin zaman zaman evden kaçtığını da savunan Esme Ç, "Burcu ile küçük oğlum Yılmaz'ı bizim evin mutfağında öpüşürken gördüm. Bunu neden yaptıklarını sordum. 3-4 kez oğluma bir kez de geline vurdum. Burcu, Yılmaz'ı sevdiğini, büyük oğlum Mehmet'i sevmediğini söyledi" dedi.

Esme Ç'nin dinlenmesinin ardından müşteki avukatı, olay yerinde keşif talebinde bulunarak, maktulün kanında inceleme yapıldığını ve uyuşturucu kullandığına dair herhangi bir bulguya rastlanmadığını ifade etti.

Sanık avukatı ise Mehmet Ç'nin olayı tasarlayarak gerçekleştirmediğini iddia etti.

Burcu Ç'nin avukatının keşif talebini reddeden mahkeme heyeti, başka tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

- Olay

Merkez Seyhan ilçesi Küçükoba Mezarlığı yakınlarında 5 ay önce, Mehmet Ç, tartıştığı 4,5 aylık hamile eşi Burcu Ç'yi tabancayla ateş ederek öldürmüş, Mehmet Ç. ve ona yardım ettiği ileri sürülen Mustafa M. tutuklanmıştı. Sanık hakkında "Tasarlayarak öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, Mustafa M. ile tutuksuz sanıklar Tahir S. ve Ferhat F'ye ise 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

İlk duruşmada mahkeme heyeti, sanığa yardım ettiği iddiasıyla tutuklanan Mustafa M.'nin (20) tahliyesine karar vermişti.