Hamile kadına eski kocasından dayak

Hamile kadına eski kocasından dayak
Hamile kadına eski kocasından dayak
- Adana'da 7 aylık hamile kadın, şiddet uyguladığı gerekçesiyle boşandığı kocası tarafından darbedildi - Darp sırasında orada bulunan küçük yaştaki kız çocuğu da annesiyle hastaneye getirildi

ADANA (AA) - Adana'da 7 aylık hamile kadın , şiddet uyguladığı gerekçesiyle boşandığı kocası tarafından darbedildi.

Alınan bilgiye göre, polis ekipleri, merkez Yüreğir ilçesi Dedekorkut Mahallesi'nde bir kadının sokakta bir erkek  tarafından darbedildiği ihbarını aldı. Olay yerine giden ekipler, eski kocası Halil D'nin kendisini darbettiğini, 7 aylık hamile olduğunu ve karnının ağrıdığını belirten Ayşe D. (26) için ambulans çağırdı.

Darbedilen kadın, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Annesi darbedildiği sırada olay yerinde bulunan küçük yaştaki kız çocuğu da aynı hastaneye getirildi.

Ayşe D'nin 15 yaşındayken ailesi tarafından başlık parası karşılığında Halil D. ile evlendirildiği, kadının sürekli şiddet gördüğü gerekçesiyle eşine karşı boşanma davası açtığı, mahkemenin de yaklaşık bir hafta önce çifti boşadığı belirtildi.

Anne ve karnındaki bebeğinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Polis, eski karısını darbeden zanlı Halil D'yi yakalamak için çalışma başlattı.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  şiddet

  ,

  hamile

  ,

  Erkek

  ,

  Kız

  ,

  Kadın

  ,

  eğitim

  ,

  Karşı