Hastanede asansör boşluğuna düşen hasta öldü

Hastanede asansör boşluğuna düşen hasta öldü
Hastanede asansör boşluğuna düşen hasta öldü
- Adana'da Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hatanesi'nde tedavi gören KOAH hastası, hastanenin asansör boşluğuna düşerek yaşamını yitirdi - Başhekim Nacar: "Olaydan dolayı çok üzgünüz. İnceleme sonunda ben dahil tüm sorumlular hesap verecektir"

ADANA (AA) - Adana'da bir KOAH hastası, tedavi gördüğü hastanenin asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Gaziantep 'ten tedavi için 3 gün önce Adana Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'ne gelen KOAH hastası Mehmet Avan (58), zemin kattan asansöre binmek istediği sırada yaklaşık 3 metreden asansör boşluğuna düştü. Ağır yaralanan Avan, görevlilerin çabasıyla bulunduğu yerden çıkarılarak hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. 

Avan, tüm müdahalelere rağmen yaklaşık 6 saat sonra yaşamını yitirdi. Avan'ın cenazesi, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.  

Hastanenin Başhekimi Uzman Dr. Halil Nacar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, konunun savcılık, polis, hastane yönetimi ve Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nce her yönüyle şeffaf bir şekilde inceleneceğini söyledi.

Nacar, olay nedeniyle üzüntü duyduğunu belirterek, "Olaydan dolayı çok üzgünüz. İnceleme sonunda ben dahil tüm sorumlular hesap verecektir" dedi.

- 5 ay önce düşen asansörde 6 kişi yaralanmıştı

Aynı hastanenin ziyaretçi asansörünün 12 Kasım 2014 tarihinde ikinci kattan düşmesi sonucunda 6 kişi yaralanmıştı.