HDP binalarındaki patlama

HDP binalarındaki patlama
HDP binalarındaki patlama
- HDP Adana milletvekili adayı Özkan: "Bombanın patladığı oda, her sabah milletvekili adayları, parti teşkilatı, il seçim kuruluyla günlük planlama yaptığımız oda. Burada en az 30-40 arkadaşla o saatte toplantı halinde olurduk. Ne büyük şans ki bugün o toplantı erken bitmişti"

ADANA (AA) - HDP Adana milletvekili adayı Vedat Özkan, patlamanın olduğu parti binasındaki odada her sabah milletvekili adayları, parti teşkilatı, il seçim kuruluyla günlük planlama yaptıklarını belirterek, "Burada en az 30-40 arkadaşla o saatte toplantı halinde olurduk. Ne büyük şans ki bugün o toplantı erken bitmişti" dedi.

Özkan, polis ekiplerinin, patlamanın olduğu HDP Seyhan İlçe Başkanlığı binasındaki çalışmasını tamamlamasının ardından, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayı gerçekleştirenlerin Adana ve Mersin'de halkı, partiyi ve insanlığı katlettiğini söyledi.

Türkiye tarihinde benzeri görülmemiş bir katliam girişimiyle karşı karşıya olduklarını öne süren Özkan, şunları kaydetti:

"Bombanın patladığı oda, her sabah milletvekili adayları, parti teşkilatı, il seçim kuruluyla günlük planlama yaptığımız oda. Burada en az 30-40 arkadaşla o saatte toplantı halinde olurduk. Ne büyük şans ki bugün o toplantı dünkü büyük mitingimiz nedeniyle erken bitmişti. Faciadan kıl payı kurtulduk. Onlarca parti yöneticimizi, milletvekili adayımızı, çalışanlarımızı hedef aldılar ve öldürmek istediler. HDP olarak bu oyunlara gelmeyeceğiz. Sandıkta, barışta, demokraside ısrarlı olacağız. Bu karanlık güçlerin ortaya çıkarılması noktasında her türlü mücadeleden geri kalmayacağız." 

Özkan, patlayıcıyla ilgili olarak da " Zaman ayarlı parça tesirli bombadan bahsediliyor. Mersin'dekinden daha net bilgiler var. Çiçek kutusu içinde kapıya bırakılmış. Bugün, büyük Mersin mitingi var. Arkadaşlarımız, içinde dinleme cihazı olabilir şüphesiyle balkona koymuşlar. Her iki bomba da aynı saatte patlamıştır. 3 arkadaşımız yaralandı. Birisi şu an ameliyata alındı" diye konuştu.