Hırsızlık zanlısı tanınmamak için başına kova geçirdi

Hırsızlık zanlısı tanınmamak için başına kova geçirdi
Hırsızlık zanlısı tanınmamak için başına kova geçirdi
- Adana'da bir apartmandan bisiklet çalan zanlı, başına kova geçirerek yüzünü gizledi - Fırçayla güvenlik kamerasının yönünü de değiştiren zanlı polis ekiplerince yakalandı

ADANA (AA) - Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde, tanınmamak için başına kova geçirerek bisiklet çalan zanlı yakalandı.

Alınan bilgiye göre, 2000 Evler Mahallesi'nde yaşayan Mehmet Topuz, polisi arayarak oğluna ait bisikletin çalındığını ihbar etti.

Olay yerine gelen polis ekipleri, Topuz'un dairesinin bulunduğu apartmanın güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı.

Ekipler, görüntülerde hırsızlık zanlısının yüzünü gizlemek için başına plastik kova geçirdiğini belirledi.

Apartmanın giriş katı ve bahçesindeki güvenlik kameralarındaki görüntülere göre, kapının açılması için bir çok dairenin ziline basan zanlı, beklerken bir kadının gelmesi üzerine başındaki plastik kovayı kaldırıp kadının arkasından içeri giriyor. Zanlı, bir süre sonra yanında getirdiği fırçayla güvenlik kamerasının yönünü de değiştiriyor. Zanlı, bisikleti aldıktan sonra bölgeden uzaklaşıyor.

- Zanlı, cezaevinden izinli çıkmış

Polis ekipleri, kimliğini tespit ettiği zanlı Murat Y'yi (36), Yeşilyurt Mahallesi'ndeki evinde yakaladı. Hırsızlıktan poliste çok sayıda suç kaydı bulunan zanlının, aynı suçtan girdiği cezaevinden izinli çıktığı öğrenildi. Zanlının, izni sona ermesine rağmen cezaevine dönmediği belirtildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından hırsızlık ve firar suçlarından adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı.