Honamlı Yörükleri'nden Vali Büyük'e ziyaret

Honamlı Yörükleri'nden Vali Büyük'e ziyaret
Honamlı Yörükleri'nden Vali Büyük'e ziyaret
ADANA (AA) - Honamlı Yörükleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu, Vali Mustafa Büyük'ü makamında ziyaret etti.Dernek başkanı Hümmet...

ADANA (AA) - Honamlı Yörükleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu, Vali Mustafa Büyük'ü makamında ziyaret etti.

Dernek başkanı Hümmet Özler, derneğin çalışmaları hakkında Vali Büyük'e bilgi verdi.

Vali Büyük'ün göreve geldiği günden itibaren çok kısa sürede Adanalıların sevgisini kazandığını belirten dernek başkanı Özler, "Honamlı Yörükleri olarak, milli birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak, kültürel zenginliklerimizi yaşatıp, gelecek nesillere aktarılması konusunda üyelerimiz ile birlikte faaliyetler yürütüyoruz. Derneğimize desteklerini esirgemeyen başta Valimiz olmak üzere, tüm kişi ve kurumlara teşekkür ediyoruz" dedi.

Vali Büyük ise,  ziyaretleri dolayısıyla dernek üyelerine teşekkür ederek, "Toplumumuzdaki kardeşlik bağlarını daha güçlü bir şekilde bir arada tutabilmek için, sivil toplum kuruluşlarına önemli görevler düşüyor. Bu konuda Honamlı Yörükleri'nin çalışmalarını oldukça anlamlı buluyoruz. Sizlerin şahsında tüm dernek üyelerine selam ve saygılarımı sunuyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum" diye konuştu.