"İhbar edilen yangına en geç 15 dakikada müdahale ediyoruz"

"İhbar edilen yangına en geç 15 dakikada müdahale ediyoruz"
"İhbar edilen yangına en geç 15 dakikada müdahale ediyoruz"
- Adana Orman Bölge Müdürü Erol: "Sezon boyunca 45'ten fazla kuleden 24 saat takip yaparak 66 ekip ile çalışıyoruz ve ihbar edilen bir yangına en geç 15 dakika içinde müdahale ediyoruz"

ADANA (AA) - Adana Orman Bölge Müdürü İsmet Erol, " Sezon boyunca 45'ten fazla kuleden 24 saat takip yaparak 66 ekip ile çalışıyoruz ve ihbar edilen bir yangına en geç 15 dakika içinde müdahale ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Erol, yazılı açıklamasında, yaz aylarında birinci önceliklerinin orman yangınlarıyla mücadele olduğunu belirtti.

Bu dönemde yangınla mücadele için yoğun çaba gösterdiklerini bildiren Erol, şunları kaydetti:

"Sezon boyunca 45'ten fazla kuleden 24 saat takip yaparak 66 ekip ile çalışıyoruz ve ihbar edilen bir yangına en geç 15 dakika içinde müdahale ediyoruz. Ancak ormanların gelecek nesillere aktarılması için vatandaşlara da bazı görevler düşüyor. İlk müdahale çok önemli, vatandaşlarımızın en ufak bir duman gördüklerinde ücretsiz 'ALO 177 Orman Yangını İhbar Hattı'nı aramalarını istiyoruz. Orman Genel Müdürümüz İsmail Üzmez'in de dediği gibi vatandaşımızın bizim gözümüz kulağımız olmasını bekliyoruz. Üç tuşa basarak belki de bir hayat kurtarabilir, orman yangınlarını engelleyebilirler."

- Osmaniye işletmesinde afişli bilgilendirme

Erol, orman yangını uyarı afişlerinin bölge müdürlüğü dahilindeki işletmelerde halkın yoğun kullandığı yol kenarlarına koyulduğunu, "ALO 177 Orman Yangını İhbar Hattı" algısını yerleştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Osmaniye İşletme Müdürü Ferdi Özer de "Afişleri, halkın yoğun kullandığı yol kenarlarına koyduk. Taşoluk, Kanlıgeçit, Tehçi köyü ve Karacalar-Zorkun yoluna yerleştirdiğimiz tabelalar vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü" değerlendirmesinde bulundu.