İhtiyaç sahibi öğrencilere ayakkabı yardımı

İhtiyaç sahibi öğrencilere ayakkabı yardımı
İhtiyaç sahibi öğrencilere ayakkabı yardımı
ADANA (AA) - Ceyhan ilçesinde eşi kanserden ölen hayırsever Döndü Akyol, eşinin anısına ihtiyaç sahibi öğrencilere 140 çift ayakkabı bağışında...

ADANA (AA) - Ceyhan ilçesinde eşi kanserden ölen hayırsever Döndü Akyol, eşinin anısına ihtiyaç sahibi öğrencilere 140 çift ayakkabı bağışında bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Memduh Topuz, Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında Yarsuat Kız Meslek Lisesi'nde düzenlenen törende, Akyol'un eşi Kadir Akyol'un kanserden hayatını kaybettiğini hatırlatarak, ihtiyaç sahibi öğrencileri sevindirmek amacıyla 140 öğrenciye ayakkabı yardımında bulunduğunu belirtti.

Kendi babasının da 15 yıl önce kanserden öldüğünü, 2003 yılında kanser olan oğlunu hayata döndürdüklerini anlatan Topuz, "Bu acıları bir daha yaşamamak adıyla bir çok okulumuzda bilgilendirme seminerleri verilmektedir. "Erken teşhiş hayat kurtarır "sözünü unutmamalıyız. Hayırsever Akyol da eşini kanserden dolayı kaybetti. Bu acıları bizler yaşadık gördük, kimsenin de yaşamasını istemiyorum. Hayırsever Akyol hanım bugün 140 öğrenciyi sevindirerek onların mutluluğuna ortak oldu" dedi.

Hayırsever Akyol da eşini kanserden kaybetmenin acısını yaşadıklarını, eğitim konusunda her türlü yardımda bulunmanın mutluluğunu yaşadığını kaydetti.

Konuşmaların ardından öğrencilere ayakkabıları teslim edildi.

 


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  kanser

  ,

  hayat

  ,

  Bugün

  ,

  Kız

  ,

  Ayakkabı

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim