Kadir Gecesi'ne doğru

Kadir Gecesi'ne doğru
Kadir Gecesi'ne doğru
ADANA (AA) - AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni,...

ADANA (AA) - AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayınladı.

Milletvekili Erdinç, mesajda, Kadir Gecesinin bin aydan daha hayırlı olmasını, insanlığa esenlik ve selamet getirmesini dileyerek, ramazanı uğurlamaya hazırlanırken, Kadir Gecesi ile bayramı karşılamanın heyecanı ve coşkusunun yaşandığını belirtti.

Erdinç, mesajında şunları kaydetti:

"Kadir Gecesi öyle bir gecedir ki, cahiliyetin zilletine gömülmüş zihinlere Rabbini bildirmeye; varoluş amacından kopmuş, nereden gelip nereye gittiğini unutmuş, yolunu şaşırmış insanlığa unuttuklarını hatırlatmaya gelen yüce kitabımız Kur'an, ramazanın kalbi olan bu gecede inmeye başlamıştır. Bu kutsal gecenin getirdiği esenlik ve selametin, tüm yurdumuzu, milletimizi ve bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını, yeryüzünde barış ve huzura vesile olmasını diliyorum. Hiç şüphesiz, bu mübarek gece, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkan ve fırsat sunmaktadır. Onun için bu mübarek gecenin tüm insanların gönül dünyalarına ışık saçmasını, vicdanlarını aydınlatmasını diliyor, Rabbimden ülkemize kavgasız, gürültüsüz günler, neşe ve huzur getirmesini diliyorum."

Büyükşehir Belediye Başkan Hüseyin Sözlü de pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve mutluluğun doruğa ulaştığı ramazanın son günlerine yaklaşmasının hüznünü taşıdıklarını kaydetti:

Sözlü, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Kadir Gecesi'ne kavuşuyor olmanın sevinci ve heyecanını yaşıyoruz. Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve Bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Rahmet ve mağfiretin sağanak halinde indiği Kadir Gecesi, faziletine inanarak idrak ettiğimiz takdirde kurtuluşumuza vesilece olacaktır. Bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin, ülkemiz başta olmak üzere tüm İslam ve Türk alemine, dünyaya sevgi ve barışın tesis edilmesine vesile olmasını diliyorum."

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni de başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan bu gecenin getirdiği esenlik ve selametin, bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını, yeryüzünde barış ve huzura vesile olmasını diledi.

Yeni, "Bin aydan daha hayırlı olan bu gece, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkan ve fırsat sunmaktadır. Bu düşünce ve duygularla Adanalı hemşehrilerimin ve tüm İslam dünyasının Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor, Yüce Mevla'dan barış ve huzur içinde hepimizi Ramazan Bayramı'na da eriştirmesini diliyorum" ifadelerini kullandı.