Kano Milli Takımı seçmeleri Adana'da yapıldı

Kano Milli Takımı seçmeleri Adana'da yapıldı
Kano Milli Takımı seçmeleri Adana'da yapıldı
- Kano Federasyonu Başkanı Mengütay: "Çok uzun süreli bir kamp eğitim programımız var. Sporcuların monotonluktan dolayı performans düşüşüne fırsat vermek istemiyoruz. Bunu aşmak ve çeşitliliği ortaya koymak için kamp yerlerini değiştiriyoruz"

ADANA (AA) - Kano Milli Takımı seçmeleri Seyhan Baraj Gölü'nde gerçekleştirildi.

Türkiye 'nin çeşitli bölgelerinden 60 sporcunun katıldığı seçmeler, Çukurova Üniversitesi Kayıkhane Tesisleri'nde yapıldı.

Kono Milli Takımı kampına alınacak sporcuların derecelerine göre seçileceği, milli takıma alınan sporcuların daha sonra açıklanacağı bildirildi.

Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'ne (TOHM) Adana ve Sakarya'dan seçilen kano sporcuları da seçmelerin ardından antrenman yaptı. Antrenörleri, sporcularının son durumunu test etti.

Seçmeleri izleyen Kano Federasyonu Başkanı Sami Mengütay, gazetecilere yaptığı açıklamada, Adana'nın iklimi ve tesisleri açısından kano sporuna uygun olduğunu söyledi.

Kentin özellikle kış antrenmanına yatkınlığına değinen Mengütay, şunları kaydetti:

"Kano Milli Takımı yaklaşık bir aydır Adana'da kamp yapıyor. Buradan sonra ikinci kamp ayağımız Antalya olacak. Çok uzun süreli bir kamp eğitim programımız var. Sporcuların monotonluktan dolayı performans düşüşüne fırsat vermek istemiyoruz. Bunu aşmak ve çeşitliliği ortaya koymak için kamp yerlerini değiştiriyoruz. Antalya'ya, zaman zaman da Köyceğiz'e gidiyoruz."

Seçmeleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi de takip etti.