Kanser ilacı çalanlar kamera kayıtlarından yakalandı

Kanser ilacı çalanlar kamera kayıtlarından yakalandı
Kanser ilacı çalanlar kamera kayıtlarından yakalandı
- Adana, İzmir, Samsun, Trabzon ve Elazığ'daki hastaneler ve eczanelerden kanser ilacı çaldıkları belirlenen 2 şüpheli tutuklandı - Hırsızlık anı, güvenlik kamerası kayıtlarına yansıdı

ADANA (AA) - Adana, İzmir, Samsun, Trabzon ve Elazığ'daki hastaneler ve eczanelerden kanser ilacı çaldıkları kamera kayıtlarından tespit edilen 2 zanlı cezaevine gönderildi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, Yüreğir ilçesindeki özel bir hastaneden kanser ilacı çalınması üzerine soruşturma başlattı. Ekipler, olaydan bir gün önce iki kişinin hastaneye gelip görevlilere kanser ilacı sorduğunu belirledi.

Ekip, hastanenin güvenlik kamerasından iki kişinin hırsızlıktan suç kaydı bulunan Y.A. ile M.A.K. olduğunu tespit etti. Öte yandan hastanenin yakınındaki bir eczaneden de kanser ilacı çalındığını haber alan polis ekipleri, bu olayı da aynı kişilerin gerçekleştirdiğini öğrendi.

Önlem arttıran polis, şüphelilerden M.A.K'yi bir hastanede yakaladı. Ekip, soruşturma kapsamında aynı marka kanser ilaçlarından İzmir, Samsun, Trabzon ve Elazığ'daki çeşitli hastanelerden de çalındığını öğrendi. Araştırmalarını sürdüren ekip, Y.A. ve M.A.K. ile bağlantılı olduğu iddia edilen şüpheli O.D'nin Elazığ'da yakalanmasını sağladı.

Gözaltına alınan M.A.K. ile O.D. sevk edildikleri mahkemece tutuklanırken Y.A'nın ise yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

- Hastanedeki hırsızlık anı kamerada

Şüphelilerin, özel hastaneden kanser ilaçlarını çalma anı, güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Görüntülerde, hastane koridorunda yürüyen iki şüpheli, daha sonra ilaçların bulunduğu depoya yöneliyor.

Şüpheliler, dolapta bulunan ilaçları çantalara doldurup depodan ayrılıyor.