Karataş Belediye Başkanı Ünal:

Karataş Belediye Başkanı Ünal:
Karataş Belediye Başkanı Ünal:
- "Belediyenin 22 milyon borcunu 12 aylık çalışmalarımız sonucunda 11 milyona kadar indirdik"

ADANA (AA) - Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal, göreve geldiğinde belediyenin 22 milyon lira olan borcunu 12 aylık çalışmaları sonucunda 11 milyona indirdiklerini söyledi.

Ünal, seçilmesinin üzerinden bir yıl geçmesi nedeniyle belediyede görevli birim müdürlerinin katılımıyla düzenlediği toplantıda, ilçenin geleceğinin yapılacak çalışmalarla değişeceğini, bunun için de belediyenin gayret ve çaba göstereceğini kaydetti.

İlçenin gelişmesi  ve güzelleşmesi için imkanların ciddi derecede zorlandığını ifade eden Ünal, "Belediyemizin sadece emlak gelirleri olmasına rağmen  bunun kısıtlı imkanlarla hizmet vermemize engel olmamasına çalışıyoruz. Dışarıdan gelen vatandaşlar, yaz döneminde yepyeni bir Karataş ile karsılaşacak" dedi.

Kapalı semt pazarının önümüzdeki günlerde ihale edilerek yapımına başlanacağını ifade eden Ünal, şunları söyledi:

"Arıtma tesisi kurulumu ve Çatalan suyu sorunu bu yılın sonuna kadar çözüme kavuşacak. Karataş'a deniz otobüs seferlerinin başlaması için fizibilite çalışmaları yapılıyor. Belediyenin 22 milyon borcunu 12 aylık çalışmalarımız sonucunda 11 milyona kadar indirdik. Bu borcu daha da aşağıya çekerek belediyemizin üzerindeki yükten kurtulması için mücadele ve çabamız devam edecek."

 


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Belediye

  ,

  Emlak

  ,

  lira

  ,

  ihale

  ,

  hizmet