Kaybolan üvey annesine kavuşunca sevinçten ağladı

Kaybolan üvey annesine kavuşunca sevinçten ağladı
Kaybolan üvey annesine kavuşunca sevinçten ağladı
- Adana'da bir kişi, 4 gün önce kaybolan ve evine 10 kilometre mesafedeki ağaçlık alanda bulunan alzaymır hastası üvey annesine sarılarak sevinç gözyaşı döktü

ADANA (AA) - Adana'da bir kişi, 4 gün önce kaybolan ve Çukurova Üniversitesi'ne ait ağaçlık arazide yarı baygın bulunan 58 yaşındaki alzaymır hastası üvey annesine kavuşunca sevinçten ağladı.

Arazideki ağaçları budayan işçiler, otların arasında yarı baygın halde kadın görünce polise ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Kadının, ailesi tarafından 4 gün önce kaybolduğu bildirilen 58 yaşındaki alzaymır hastası Elif Togaç olduğu belirlendi. Sedyeye konulan Togaç, polis ve işçilerin yardımıyla engebeli araziye yaklaşık bir kilometre taşınarak ambulansa götürüldü.

Bu sırada, olay yerine gelen Togaç'ın üvey oğlu Mehmet Togaç (47), annesinin öldüğünü sandı. Polis ekiplerinin ikna ettiği Togaç, sedyedeki annesine sarılarak sevinçten ağladı.

Merkez Sarıçam ilçesi Gültepe Mahallesi'ndeki evine yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan Elif Togaç, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.