Kayınpederini öldürdüğü iddia edilen kişi hakim karşısında

Kayınpederini öldürdüğü iddia edilen kişi hakim karşısında
Kayınpederini öldürdüğü iddia edilen kişi hakim karşısında
- Sanık Soner Ö: - "Sadece Adli Tıp'a gideceğimi söyledikleri için bir imza attığımı hatırlıyorum. Kayınpederimi kim öldürdü bilmiyorum. Benim okuma yazmam da yoktur"

ADANA (AA) - Adana'da kayınpederini öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan damat, hakim karşısına çıktı.

Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanık Soner Ö (23), tutuksuz yargılanan Halil A. (35), Soner A. (30) ile avukatlar katıldı. Tutuksuz diğer sanıklar Sibel Ö. (20) ile Cumali D. (26) duruşmaya katılmadı.

Tutuklu sanık Soner Ö, savunmasında olayla ilgisinin olmadığını iddia ederek şunları söyledi:

''Diğer sanıklar benim üzerime oynadılar. Sadece Adli Tıp'a gideceğimi söyledikleri için bir imza attığımı hatırlıyorum. Kayınpederimi kim öldürdü bilmiyorum. Benim okuma yazmam da yoktur. Polis ve nöbetçi mahkemedeki kayınpederimi bana hakaret ettiği için öldürdüğüm şeklindeki ifadem doğru değil. Mahkemede bir polis, suçu kabul etmezsem ailemi de içeri alacaklarını söyledi. Ben bunun için hakime bu şekilde ifade verdim.''

 Tutuksuz sanıklar Halil Aslan ile Soner Albayrak üzerilerine atılı suçlamaları kabul etmediklerini, olayla ilgili bilgilerinin bulunmadığını öne sürdü.

  Mahkeme heyeti, duruşmaya katılmayan tutuksuz sanıklar Sibel Ö. ile Cumali D'nin zorla getirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Geçen yıl 31 Aralık'ta yalnız yaşayan İbrahim Kılıç'a (63) yemek götüren komşuları, Kılıç'ın yerde hareketsiz yattığını görünce durumu polise bildirmiş, yapılan incelemelerde Kılıç'ın başından silahla vurularak öldürüldüğü belirlenmişti. Polis, eve en son girdiği tespit edilen Kılınç'ın damadı Soner Ö'yü gözaltına almıştı. Soner Ö. için ''Tasarlayarak öldürme" iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis , ona yardım ettiği öne sürülen tutuksuz sanıklar Halil A, Soner A. için ise "Cinayete yardım" suçundan 20'şer yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.