Kazayla arkadaşını öldürdüğü öne sürülen sanık hakim karşısında

Kazayla arkadaşını öldürdüğü öne sürülen sanık hakim karşısında
Kazayla arkadaşını öldürdüğü öne sürülen sanık hakim karşısında
ADANA (AA) - Adana'da yeni aldığı tabancayı gösterdiği sırada kazayla arkadaşının ölümüne neden olduğu iddia edilen sanık, hakim karşısına...

ADANA (AA) - Adana'da yeni aldığı tabancayı gösterdiği sırada kazayla arkadaşının ölümüne neden olduğu iddia edilen sanık, hakim karşısına çıktı.

Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Yusuf B. (22), maktul Hüseyin Coşkun'un (24) yakınları ve avukatlar katıldı.

Yusuf B. savunmasında, olayın, arkadaşı Eyyüp A'nın evinde yaşandığını belirleterek, şunları söyledi:

''Eyyüp, belindeki silahı çıkararak eşi Gamze'ye verip bir yere koymasını istedi. Bu sırada Eyyüp, 'çay kaynıyor' deyince eşi silahı ne yapacağını bilemedi ve sobanın yanına koydu. Maktul Hüseyin, sobanın yanındaydı. Ben de yanına oturdum, merakımdan silahı elime aldım. Silahın mekanizmasını çektim, bu sırada silah patladı. Silahın dolu olduğunu bilmiyordum. Hüseyin'in yaralandığını görünce evden kaçtım. Daha sonra polise giderek teslim oldum. Çok pişmanım.''

Tanık olarak dinlenen Eyyüp A, silahın kendilerine ait olmadığını öne sürdü.

Maktul Coşkun'un annesi Selver Coşkun (46) sanıktan şikayetçi olmadığını ifade ederek, ''Oğlumu besledim, büyüttüm. Demek ki kaderi böyleymiş. Allah'ın takdiri'' dedi.

Yusuf B, 10 Şubat'ta merkez Yüreğir ilçesi 19 Mayıs Mahallesi'ndeki evde, ruhsatsız tabancasını arkadaşı Hüseyin Coşkun'a gösterdiği sırada silah birden ateş almış, başına isabet eden kurşunla yaralanan Coşkun, kaldırıldığı hastanede 10 gün süren yaşam mücadelesini kaybetmişti.

Olayın ardından polise teslim olan ve tutuklanan Yusuf B. hakkında ''kasten öldürme'' suçundan müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.