Kazayla arkadaşını öldüren sanığa müebbet hapis istemi

Kazayla arkadaşını öldüren sanığa müebbet hapis istemi
Kazayla arkadaşını öldüren sanığa müebbet hapis istemi
- Adana'da yeni aldığı tabancayı arkadaşına gösterdiği sırada, silahın kazayla ateş alması sonucu ölümüne neden olan sanık, müebbet hapis cezasıyla yargılanacak

ADANA (AA) - Adana'da yeni aldığı tabancayı arkadaşına gösterdiği sırada, silahın kazayla ateş alması sonucu ölümüne neden olan sanık için müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nce açılan davaya ilişkin iddianamede, tutuklu sanık Yusuf B. (22) için Hüseyin Coşkun'u (24) kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezası istendi.

İddianamede, tanık Eyyüp A'nın ikametinde sobanın etrafında oturan sanık Yusuf, sobanın altında bulunduğunu iddia ettiği ruhsatsız tabancasıyla bilinmeyen bir nedenle maktul Coşkun'un başına bir el ateş ettiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

''Olay sırasında odada bulunan tanık Gamze A.'nın olay sonrası çığlıkları üzerine damda güvercinle ilgilenen Eyyüp A'nın odaya indiği, şüpheli Yusuf'un istemeyerek olduğunu belirterek suçta kullandığı tabancayı da olay yerinde bırakarak kaçtığı, tanıkların da yaralanan Coşkun'u hastaneye kaldırdığı ve 10 gün sonra hayatını kaybettiği anlaşıldı.''

Sanık Yusuf B, 10 Şubat'ta merkez Yüreğir ilçesi 19 Mayıs Mahallesi'ndeki ikamette yeni aldığı ruhsatsız tabancasını arkadaşı Hüseyin Coşkun'a gösterdiği sırada silah birden ateş almış, başına isabet eden kurşunla yaralanan Coşkun, kaldırıldığı hastanede 10 gün süren yaşam mücadelesini kaybetmişti. Olayın ardından polise teslim olan Yusuf B, tutuklanmıştı.