Kendisini yakmak isterken bankada yangın çıkardı

Kendisini yakmak isterken bankada yangın çıkardı
Kendisini yakmak isterken bankada yangın çıkardı
- Adana'da bir emekli, maaşının tamamının kredi borcuna kesildiği, ödemelerde düzenleme yapılmadığı iddiasıyla banka müdürü ile odasında tartıştığı sırada benzin döküp, kendisini yakmak isterken yangın çıkmasına neden oldu - İtfaiye ekiplerince yangın söndürülürken, emekli gözaltına alındı

ADANA (AA) - Adana'da bir emekli, kredi borcu nedeniyle maaşının tamamının kesildiği, ödemelerinin yeniden yapılandırılmadığı iddiasıyla banka müdürü ile odasında tartıştığı esnada kendini yakmak isterken yangın çıkmasına neden oldu.

Alınan bilgiye göre, merkez Yüreğir ilçesi Yavuzlar Mahallesi Kozan Caddesi'ndeki bir bankadan "panik butonu" alarmı alan polis ekipleri, olay yerine geldiğinde şubeden duman çıktığını gördü.

Polisin  haber verdiği itfaiye ekipleri, yangını söndürdü. Polis ekipleri, banka müdürünün odasını benzin döküp ateşe verdiği ileri sürülen Tuncay K'yi (45) gözaltına alarak, Akıncılar Polis Merkezi Amirliği'ne götürdü. Buradan İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen zanlı, kendisini görüntüleyen gazetecilere, kredi borcu nedeniyle bankanın, yaklaşık iki yıldır emekli maaşının tamamına el koyduğunu öne sürdü.

"Çocuklarım evde aç" diyen Tuncay K, "Bankaya gidip defalarca yalvarmama rağmen sözümü dinlemediler. İki yıldır maaş alamıyorum. Çocuklarım için ekmek parası istedim, onu da çok gördüler. Bugün kendimi yakmak için oraya gitmiştim. Şahsa yönelik değildi. Her şeyi kendime yaptım. 50 bin lira kredi borcum vardı, bitmedi" ifadesini kullandı.

Banka müşterilerinden Selahattin Yarımca da işlem yaptırmak için bekledikleri sırada, bankanın üst katından bir kişinin, "maaşıma el koydular, gasbettiler" diye bağırdığını, daha sonra çevreye duman yayıldığını söyledi.

Bu arada, maaş çekmek için banka önünde bekleyen emeklilerle polis arasında tartışma yaşandı. Emekliler, banka görevlisinin, öğleden sonra işlem yapılacağını söylemesi üzerine buradan ayrıldı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.