Kızının ölümünden kazandığı tazminatın çalındığı iddiası

Kızının ölümünden kazandığı tazminatın çalındığı iddiası
Kızının ölümünden kazandığı tazminatın çalındığı iddiası
- Adana'da, kızının yüzme havuzunda hayatını kaybetmesinin ardından açtığı tazminat davasından 55 bin lira kazanan kadının parasını, izni olmadan internet hesabı üzerinden başka bir banka hesabına aktardığı öne sürülen temizlikçi gözaltına alındı

ADANA (AA) - Adana'da, kızının yüzme havuzunda ölmesinin ardından açtığı tazminat davasından 55 bin lira kazanan kadının parasını, izni olmadan başka bir banka hesabına aktardığı öne sürülen temizlikçi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Yeşim Turan, kızı Hilal Aysun ile 2010'da Mersin'in Erdemli ilçesindeki bir tatil sitesindeki havuzda boğulan kızının ölümü sonrası site yönetimine açtığı tazminat davasından kazandığı 55 bin lirayı hesabına aktardı.

Daha sonra parasının başka bir hesaba aktarıldığını öğrenen Turan, durumu polis ekiplerine bildirdi. Hesap hareketlerini inceleyen polis, Turan'ın evinde temizlikçilik yapan  Eylem Ö'yü parayı başka bir hesaba aktardığı iddiasıyla yakaladı.

Temzilikçi Eylem Ö'nün, Yeşim Turan'ın hesap bilgilerini kendisine yardımcı olma iddiasıyla öğrendiği ve işlemi internet üzerinden gerçekleştirdiği bildirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Eylem Ö, denetimli serbestlik şartıyla salıverildi.


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Adana

  ,

  Mersin

  ,

  Tatil

  ,

  Banka

  ,

  lira

  ,

  Eylem

  ,

  site