Kızları ölen anne ve babanın gözyaşı

Kızları ölen anne ve babanın gözyaşı
Kızları ölen anne ve babanın gözyaşı
- Adana'da 8 gün önce birlikte yaşadığı kişinin av tüfeğinin kaza ile ateş alması sonucu boynundan vurularak öldüğü ileri sürülen kadının baba evindeki yas sürüyor - Anne Sabuncular, zanlının olaydan 4 gün önce kendisini ziyarete gelen kızını darbederek evinden götürmek istediğini, engel olmaya çalıştığında "Ya seni, ya da kızını vuracağım" şeklindeki sözlerle tehdit edildiğini iddia etti

ADANA (AA) - Birlikte yaşadığı kişinin av tüfeğinin kaza ile ateş alması sonucu boynundan vurularak öldüğü ileri sürülen kadının anne ve babası, zanlının kızlarına sürekli şiddet uyguladığını belirterek gözyaşı döktü. 

Merkez Yüreğir ilçesi 19 Mayıs Mahallesi'nde 8 gün önce birlikte yaşadığı Ş.Y'nin yüklükteki yatağın arasına koymaya çalıştığı av tüfeğinin kaza ile ateş alması sonucu boynundan vurularak öldüğü iddia edilen Leyla Sabuncular'ın Akdeniz Mahallesi'nde yaşayan annesi Aygül ve babası Bayram Sabuncular evlerinde kızlarının yasını tutuyor.

Anne Aygül Sabuncular, kızının ölümüne neden olduğu ileri sürülen damadı Ş.Y'nin olaydan önce kızlarıyla evlenebilmek için kendilerini sürekli rahatsız ettiğini, ondan kaçmak için sürekli adres değiştirdiklerini ifade etti.

Anne Sabuncular, gözyaşları içinde, "Biz kaçtıkça o bizi kovaladı" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ailesi üst üste kızımı istemek için bize geldi. Sonunda kızım da istediği için evlendiler. Evlendikten sonra kızıma şiddet uygulamaya başladı. Bu konuda kendisiyle konuşup onu uyardık. Olaydan önce evime silahla da geldi. Yavrumu vurup öldürür düşüncesiyle üzerine gitmedik. Yavrum ölmesin, ona bir şey olmasın istedik. Şiddet uyguladığı için kızımı elinden çekip almıştım. Kapıma dayanıp tehditlerle kızımı götürdü."

- "Ya seni, ya da kızını vuracağım"

Olaydan dört gün önce hasta olduğu için kızının kendisini ziyarete geldiğini anlatan Sabuncular, Ş.Y'nin evine gelip gözü önünde kızını sopayla döverek götürmek istediğini öne sürdü.

Sabuncular, engel olmak istediği sırada Ş.Y'nin kendilerini "Bizi tehdit ederek 'ya seni, ya da kızını vuracağım' dedi.  'Yapma' dedim, engel olamadım, gücüm yetmedi. Olaydan iki gün önce de ben hasta olduğum için kızım evime gelmişti. Yine zorla alıp götürdü. Ben yavrumu ateşe atmadım. Ben onun cezaevinden çıkmasını istemiyorum" diye konuştu.

Baba Bayram Sabuncular ise kızının damadını kızına şiddet uygulamaması konusunda bir çok kez uyardığını söyledi.

Ş.Y'nin işsiz olması nedeniyle kızının yuvasına destek çıktığını ağlayarak anlatan baba Sabuncular, şöyle devam etti:

"Benim ciğerim yanıyor. Kızım gözümün bebeğiydi, onu bir nazlı bebek gibi yetiştirdim. Kızım sevdiği için bir şey yapamadık. Kızıma çok işkence çektirdi. Kızım yaklaşık üç ay önce bir gece yarısı, komşularına sığınıp 'beni öldürecekler, beni babama götürün' demiş. Komşuları da kımızı alıp evime getirdiklerinde damadımın kızımı dövdüğünü söylediler. Kızım evlendiğinden beri zulüm görüyordu."

- Olay

Birlikte yaşadığı akrabası Ş.Y'nin yüklükteki yatağın arasına koymaya çalıştığı av tüfeğinin kaza ile ateş alması sonucu boynundan vurularak yaralanan Leyla Sabuncular kaldırıldığı Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ölmüş, olaydan sonra yakalanan Ş.Y, sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklanmıştı. Sabuncular'ın Ş.Y'den 4 yaşında Aygül ve 10 aylık Gülendam isimli çocukları olduğu öğrenildi.