Kocasını öldüren kaynatasından şikayetçi olmadı

Kocasını öldüren kaynatasından şikayetçi olmadı
Kocasını öldüren kaynatasından şikayetçi olmadı
- Adana'da bir kadın, kocasını öldürdüğü iddia edilen kaynatasının yargılandığı duruşmada, sanıktan şikayetçi olmadığını söyledi

ADANA (AA) - Bir kadın , kocasını av tüfeğiyle öldürdüğü öne sürülen kaynatasının yargılandığı duruşmada, sanıktan şikayetçi olmadı.

Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya, tutuklu sanık Mustafa K. (54), maktul Gökhan K'nin (31) eşi Özlem K. (27) ve avukatlar katıldı.

Sanık savunmasında, uyuşturucu kullandığını iddia ettiği oğlunun zaman zaman para istediğini, vermediği için de dövdüğünü ileri sürdü.

Oğlu tarafından ölümle tehdit edildiğini de öne süren Mustafa K, şunları anlattı:

''Olay günü evime geldiğinde telaşlı ve sinirliydi. Küfür edip, beni ve eşimi bıçakla kovaladı, evin damına kaçtım. Dedemden kalma tüfeği alıp indim. Bıçak ve sopayla üzerime gelince önce ayaklarına ateş ettim. Israrla üzerime gelmeye devam edince kafamı yana çevirip ateş ederken dengemi kaybettim. Ateş alan tüfekten çıkan saçmalar oğlumun kafasına isabet etti. Öldürme kastıyla ateş etmedim, pişmanım.''

Duruşmaya müdahil olarak katılan Özlem K. de kocasının uyuşturucu kullandığını bildiğini, olay günü eve alkollü geldiğini iddia etti.

Kocasının, televizyonda at yarışı bahis sonuçlarını izlediğini ve para kazanamadığı için öfkelendiğini belirten Özlem K, ''Anneme küfür edip, çocukları da alarak kaynatamın evine gitti. Giderken de bana tekme attı. Kaynatamdan şikayetçi değilim'' dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Mustafa K, 24 Ekim 2014'te, Merkez Sarıçam ilçesi Yeşiltepe Mahallesi'ndekie evinde oğlunu öldürdüğü iddiasıyla tutuklanmıştı, ''yakın akrabayı öldürme" suçundan hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açılmıştı.