Kozan Belediyesi kimsesiz yaşlı çifte sahip çıktı

Kozan Belediyesi kimsesiz yaşlı çifte sahip çıktı
Kozan Belediyesi kimsesiz yaşlı çifte sahip çıktı
ADANA (AA) - Kozan'da yaşayan yalnız ve bakıma muhtaç Hasan ve Fatma Şengül çiftine Kozan Belediyesi yardım eli uzattı. Belediyeden yapılan...

ADANA (AA) - Kozan'da yaşayan yalnız ve bakıma muhtaç Hasan ve Fatma Şengül çiftine Kozan Belediyesi yardım eli uzattı. 

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, vatandaşların ihbarı üzerine, Belediye Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Hayır Çarşısı ekipleri, Ağlıboğaz Mahallesinde iki odalı evde yaşayan 75 yaşındaki yatalak hasta Hasan Şengül ile gözlerinden rahatsız olan 69 yaşındaki eşi Fatma Şengül çiftini ziyaret etti. 

50 yıllık evli çiftin çocukları olmadığı için bakacak kimselerinin bulunmadığı, Hasan Şengül'ün de 15 yıl önce yakalandığı hastalık nedeniyle çalışamadığını tespit eden ekipler, esnaf ve hayırseverlerinde desteği ile çiftin oturduğu eve kanepe, halı, battaniye, çarşaf, gıda ve kıyafet yardımı ulaştırdı. Yaşlı çifte Kozan Belediyesi Aşevinden de sıcak yemek ve ekmek yardımı yapılacağı, Belediye sağlık istasyonu tarafından ise sağlık kontrolünden geçirileceği bildirildi.

Şengül çifti de yapılan yardımlardan dolayı Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk ve Hayır Çarşısı çalışanlarına teşekkür ederek, "Bizim kimsemiz yok. Ne olur bizi yalnız bırakmayın" ifadelerini kullandı.