Kozan Belediyesi'nin çalışmaları

Kozan Belediyesi'nin çalışmaları
Kozan Belediyesi'nin çalışmaları
ADANA (AA) - Kozan Belediyesi, yaklaşan yaz mevsimi dolayısıyla ilçede temizlik, budama ve ilaçlama çalışmalarını...

ADANA (AA) - Kozan Belediyesi, yaklaşan yaz mevsimi dolayısıyla ilçede temizlik, budama ve ilaçlama çalışmalarını yoğunlaştırdığı bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Şantiye Müdürlüğü'nde görevli ekiplerince kaldırım ve refüjlerdeki ağaçların budanarak çevre düzenlemesi yapıldığı belirtildi.

Havanın ısınmasıyla yaz aylarında vatandaşların şikayetine sebep olan sinek ve haşere larvası ile mücadele için ilçenin en büyük ve en işlek parkı olan  Atatürk Parkı içinden geçen Kilgen Çayı yatağında ilaçlama yapıldığı ifade edilen açıklamada, çay yatağındaki çamurun da Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon (ASKİ) ekipleri ile Kozan Belediyesi şantiye ekiplerinin ortak çalışmasıyla temizlendiği, parkın yaz mevsimine hazır hale getirildiği kaydedildi.

Belediye Başkanı Musa Öztürk, temiz ve yaşanılabilir bir kent için hizmet üretme çabası içinde olduklarını belirtti.

Öztürk, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımızın taleplerini esas alarak çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Yaz ayları boyunca bölgemizde sinek ve haşere üremesi devam ettiği için sezon boyunca ilaçlama çalışmalarına gündüz ve gece ayrı ayrı ekiplerle devam edeceğiz. Söz verdiğimiz gibi ilçemizi huzurlu bir yaza hazırlama gayretindeyiz."