Kozan Belediyesi'nin ramazan hazırlıkları

Kozan Belediyesi'nin ramazan hazırlıkları
Kozan Belediyesi'nin ramazan hazırlıkları
ADANA (AA) - Kozan Belediyesi'nin ramazan ayı dolayısıyla aşevinde hazırlıklarını tamamladığı bildirildi.Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler...

ADANA (AA) - Kozan Belediyesi'nin ramazan ayı dolayısıyla aşevinde hazırlıklarını tamamladığı bildirildi.

Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, aşevi bu yıl da yıl içinde ihtiyaç sahiplerine yapıldığı gibi iftarda orucunu açmak isteyen vatandaşlara da sıcak yemek ve ekmek yardımında bulunacak.

Belediye Aşevi yetkilisi Yusuf Kaya, Kozan'da ihtiyaç sahiplerine 365 gün yemek ve ekmek desteği vereceklerini belirterek vatandaşın ihtiyacını karşılayabilmek için ramazan ayında kapasitesini arttırdığını aktardı.

Aşevine gelemeyen yaşlı ve engellilerin yemeklerinin belediye tarafından evlerine ulaştırıldığını ifade eden  Kaya şunları kaydetti:

'' Daha önceden tespit edilen yardıma muhtaç, yaşlı ve engellilere yemeklerini zaten bizler ulaştırıyoruz. Bunun dışında Ramazan ayında yemek kapasitemizi arttırarak, vatandaşlarımıza iftar yemeği imkanı da sunuyoruz. Belediye Başkanımız Musa Öztürk'ün talimatı ile aşevimizi ramazan ayına hazır hale getirdik. Ay boyunca iftar zamanı ihtiyaç sahiplerinin yanında burada sıcak yemek ikramımız olacak."

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Musa Öztürk'' Günlük 5 bin kişilik yemek çıkartılan aşevinden  İhtiyacı olan vatandaşların ister gün içerisinde isterlerse iftar saatinde yemek ve ekmek ihtiyacını karşılayabileceklerini hatırlatarak ''İnşallah mübarek ramazan ayı rahmeti ve bereketiyle memleketimiz için hayırlı, güzel ve mutlu bir zaman dilimi olacaktır''  ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Ramazan

  ,

  Belediye

  ,

  Yemek

  ,

  Yayın

  ,

  zaman

  ,

  iftar

  ,

  ekmek

  ,

  sıcak