Kozan'da fırın denetimi

Kozan'da fırın denetimi
Kozan'da fırın denetimi
ADANA (AA) - Kozan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ekmek fırınlarında hijyen ve gramaj denetimi yaptı.Zabıta Müdürü Mutlu Dağlı, gazetecilere...

ADANA (AA) - Kozan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ekmek fırınlarında hijyen ve gramaj denetimi yaptı.

Zabıta Müdürü Mutlu Dağlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, gerçekleştirdikleri denetimlerde istenen şartlara uymadığını tespit ettikleri fırınlar hakkında cezai işlem uyguladıklarını belirtti.

Dağlı, Belediye Başkanı Musa Öztürk'ün talimatı üzerine, vatandaşların özellikle ramazanda daha sağlıklı ekmek tüketmesi için denetimleri sıklaştırdıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Denetimlerimizde, ekmekte kullanılan katkı maddelerinin son kullanma tarihlerinin kontrolünü yaptık. Gramaj kurallarına uymayan fırın işletmecilerine cezai işlem uyguladık. Ayrıca, imalathanelerde çalışanların kişisel bakım ve temizliklerini denetleyerek, üretim yaparken galoş ve bone takmaları konusunda uyardık. Denetimlerimizi ramazanda sıklıkla gerçekleştireceğimiz gibi ramazan sonrasında da düzenli olarak devam ettireceğiz. Vatandaşlarımız da fırınlar ve ekmekle ilgili şikayetlerini ve tespitlerini müdürlüğümüze iletirlerse, olumsuzlukların giderilmesi konusunda bize yardımcı olmuş olurlar."