Kozan'da kurban bayramı hazırlıkları

Kozan'da kurban bayramı hazırlıkları
Kozan'da kurban bayramı hazırlıkları
ADANA (AA) - Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, kurbanlık satış ve kesim yerlerini belirlediklerini bildirdi.Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada,...

ADANA (AA) - Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, kurbanlık satış ve kesim yerlerini belirlediklerini bildirdi.

Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, kurbanlık satışının canlı hayvan pazarında yapılacağını, ilçe merkezinde satış yapanlar hakkında ise yasal işlem uygulanacağını belirtti.

Vatandaşların mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmesi için hazırlıkların aralıksız devam ettiğini ifade eden Öztürk, park, cadde ve sokak gibi umuma açık bölgelerde çirkin görüntü oluşmaması için canlı hayvan pazarı haricinde kurbanlık satışına izin vermeyeceklerini kaydetti.

Öztürk, şunları kaydetti: 

"Alınan karar gereği belediyemize bağlı canlı hayvan pazarı dışında kurbanlık satışı yasaklandı. Zabıta ekiplerimiz ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevlileri, kurbanlıkları kontrolden geçirdikten sonra pazara girmesine izin veriyor. Kurban kesecek yeri olmayan vatandaşlarımız için de kapalı halk pazarımızda yine geçen yıl olduğu gibi kesim alanı oluşturduk. Vatandaşlarımız belirlediğimiz alanda, huzurlu bir ortamda kurbanlarını kesebilirler."


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Belediye

  ,

  Tarım

  ,

  Kurban

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  Cadde