Kozan'da parke yol çalışmaları

Kozan'da parke yol çalışmaları
Kozan'da parke yol çalışmaları
ADANA (AA) - Kozan Belediyesi'nin kilit parke taşı çalışmalarını Karacaoğlan Mahallesindeki 12 ayrı sokakta devam ettirdiği bildirildi.Belediye Basın...

ADANA (AA) - Kozan Belediyesi'nin kilit parke taşı çalışmalarını Karacaoğlan Mahallesindeki 12 ayrı sokakta devam ettirdiği bildirildi.

Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, çalışmalarına aralıksız devam eden Kozan Belediyesi ekipleri Fen İşleri ekipleri Karacaoğlan Mahallesindeki eskiyen yolları parke taşı ile kaplıyor. Çalışma kapsamında Karahan, İbni Sina, Yesevi, Görkem, Geylani, Dilber, Oğuz Kağan, Ebrar, İlker, Kaside, Geylani ve 56 T. nolu sokakların eskiyen asfaltı parke kaplanmak üzere sökülmeye başlandı.

Belediye Başkanı Musa Öztürk, sıcak asfaltta olduğu gibi parke taşı çalışmalarında da önceliğin kullanım yoğunluğu yüksek olan sokaklara verildiğini kaydetti.

Öztürk, mahallelerde yıllarca ihmal edilmiş sokakların bulunduğunu anlatarak, "Çoğu küçük ve dar olan bu sokaklarımızda da parke taşı uygulaması yapıyoruz. Şehir merkezindeki kalite ne ise diğer mahallelerimizde aynı kaliteyi yakalamayı hedefliyoruz. Ayrıca alt yapı çalışması nedeniyle zarar gören sokak ve caddelerimiz için de en kısa sürede yeniden çalışmalara başlayacağız" ifadelerini kullandı.

Fen İşleri Müdürlüğü Şantiye Şefliği ekiplerince yürütülen çalışmaların 2 hafta içerisinde tamamlanmasının öngörüldüğü belirtildi.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Karacaoğlan

  ,

  Belediye

  ,

  Yayın

  ,

  sıcak