Kozan'da tatlı ve pasta imalathaneleri denetlendi

Kozan'da tatlı ve pasta imalathaneleri denetlendi
Kozan'da tatlı ve pasta imalathaneleri denetlendi
ADANA (AA) - Kozan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin Ramazan Bayramı öncesi tatlı imalathaneleri ve pastahanelerdeki denetimlerini...

ADANA (AA) - Kozan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin Ramazan Bayramı öncesi tatlı imalathaneleri ve pastahanelerdeki denetimlerini yoğunlaştırdığı bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Ramazan bayramı öncesi, ilçe genelinde Zabıta ekiplerinin gerçekleştirdikleri denetimlerde özellikle tatlı, pasta, börek ve şekerleme imalathaneleri ile pastanelerin denetlendiği belirtildi.

Denetimlerde gramaj, hijyen, yetki ve eğitim belgeleri ile yeri düzeni ve personellerin hijyen kurallara uygunluğunun incelendiği, kurallara uymayan işletmeler hakkında yasal işlem yapıldığı kaydedildi.

Belediye Başkanı Musa Öztürk, halk sağlığı için, yıl boyunca devam eden gıda imalatı yapılan işletmelerin denetimlerini ramazanda yoğunlaştırdıklarını belirterek şunları kaydetti:

"Gıda üretimi yapan iş yerlerini denetliyoruz. Hijyen yönünden eksik görülen iş yerlerine arkadaşlarımız gerekli uyarıları yaptı. Kozanlıların sağlığı için özellikle yiyeceklerin hijyenik koşullarda üretilip satılmasına dikkat ediyoruz. Belediye olarak denetim anlamında halkımızın sağlığı için gerekli özveriyi gösterdiğimizi belirtmek isterim. Yoğun geçecek bayram alışverişinin hem halkımıza hem esnafımıza şimdiden hayırlı olmasını temenni ederim."


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Ramazan

  ,

  Belediye

  ,

  ilçe

  ,

  denetim

  ,

  gıda

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  iş yeri