Kozan'da üretici-köylü pazarı açılacak

Kozan'da üretici-köylü pazarı açılacak
Kozan'da üretici-köylü pazarı açılacak
ADANA (AA) - Kozan Belediyesi ve Kent Konseyi tarafından altyapısı oluşturulan üretici-köylü pazarı açılacak.Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya...

ADANA (AA) - Kozan Belediyesi ve Kent Konseyi tarafından altyapısı oluşturulan üretici-köylü pazarı açılacak.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çukurova Kalkınma Ajansı ile birlikte yürütülen proje kapsamında Kadirli Caddesinde kurulan pazar, 17 Ekim Cumartesi hizmete girecek. Pazarda, üreticiler kendi ürettikleri salça, turşu, nar ekşisi, turunç reçeli, peynir, incir reçeli, yufka ekmek, mantı gibi yöresel gıda ürünlerini ve iğne oyası, dokuma kilim gibi el işi ürünlerini satışa sunacak.

Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Şenöz, pazarın tanıtımı için Millet Bahçesi Kültür Salonunda düzenlenen toplantıda, Kozan'da bir ilki başardıklarını kaydetti.

İlçede emek sarf eden insanların emeğinin karşılığını alabilecekleri bir ile meşgul olmalarını amaçladıklarını ifade eden Şenöz, şunları belirtti:

"İnanıyorum ki açılacak olan pazarımızda siz değerli üreticilerin işi sahiplenmesi ve gayretleri sayesinde ilçemizde ki işsizliğe de bir nebze olsun çare olmuş olacağız.  Belediye Başkanımızın yakından takip ettiği üretici pazarımızın çevre düzenlemesini, dinlenme alanlarını ve satış stantlarını temin ettik. Belediye olarak destek olmaya devam edeceğiz. Şimdiden ilçemize ve siz değerli üreticilerimize hayırlı olsun bol kazanç diliyorum. Açılışa tüm Kozanlı hemşehrilerimizi davet ediyoruz."

Kent Konseyi Başkanı Ömer Faruk Kaymaz da Kozan'a güzel bir pazar kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, üreticilere bol kazanç diledi.

Toplantıda,  pazarda kullanılacak tezgahlar ve üreticilerin giyecekleri önlükler tanıtıldı,  Ankara Beypazarı, Trabzon ve Eskişehir'deki üretici pazarlarının gösterildiği sunum yapıldı.

Toplantıya Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mustafa Sırkıntı, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Tanrıverdi, Kent Konseyi üyeleri ve üreticiler katıldı.