Kozan'da yöresel yemek yarışması düzenlendi

Kozan'da yöresel yemek yarışması düzenlendi
Kozan'da yöresel yemek yarışması düzenlendi
ADANA (AA) - Kozan ilçesine bağlı Horzum yaylasında, Adana Büyükşehir Belediyesi, Kozan Belediyesi ve Kozan Çevresi Sosyal ve Kültür Vakfı (KOZVAK)...

ADANA (AA) - Kozan ilçesine bağlı Horzum yaylasında, Adana Büyükşehir Belediyesi, Kozan Belediyesi ve Kozan Çevresi Sosyal ve Kültür Vakfı (KOZVAK) birliğiyle geleneksel yöresel yemek yarışması düzenlendi.

Bu yıl 5'incisi gerçekleştirilen yemek yarışmasına katılan yarışmacıların hazırladığı çorba, yemek ve tatlılar jüri karşısına çıktı.

Yarışmaya, ana yemek kategorisinde 19, çorba kategorisinde 14 ve tatlı kategorisinde 9 olmak üzere 42 yarışmacı katıldı.

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, yöresel yemeklerin kültürün ve sağlıklı yaşamın önemli bir parçası olduğunu ifade ederek, yöresel yemeklerin unutulmaması ve gelecek nesiller tarafından da bilinmesi için benzer etkinlikleri desteklemeye devam edeceklerini kaydetti.

Öte yandan, Kozan Belediyesi, 15 Ağustos'ta yarışmanın ödül töreniyle birlikte gerçekleştirilecek Haluk Levent konserinin, son günlerde artan terör olayları nedeniyle iptal edildiğini duyurdu.