Kozanlı boksörlerin milli takım başarısı

Kozanlı boksörlerin milli takım başarısı
Kozanlı boksörlerin milli takım başarısı
ADANA (AA) - Kozan Belediye Spor Kulübü Boks takımından iki sporcunun, Türkiye Boks Federasyonu Milli Takımına seçildiği bildirildi.Belediyeden...

ADANA (AA) - Kozan Belediye Spor Kulübü Boks takımından iki sporcunun, Türkiye Boks Federasyonu Milli Takımına seçildiği bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kozan Belediye Spor Kulübü Boks takımından Alper Yıldırım ve Serkan Alyagut, milli takım forması ile Türkiye'yi temsil etme hakkı kazandı.

Alper Yıldırım, 19-25 Ekim'de  İstanbul 'da düzenlenecek olan 'Ahmet Cömert Uluslararası Boks Şampiyonası'nda gençler kategorisinde 91 kilogramda ülkemizi temsil edecek. Serkan Alyagut ise 56 kilogramda, büyükler kategorisinde, milli takım antrenörlerinin uygun göreceği müsabakalarda Türkiye'yi temsil etmek üzere milli takım kampına çağrılacak. 

Başkan Musa Öztürk, Kozan'ı milli takımda başarıyla temsil eden sporcularla gurur duyduklarını belirterek, "Milli takıma iki sporcu vermenin gururunu yaşatan boksörlerimize ve teknik heyete teşekkür ediyorum. Yeni başarı haberleri beklediğimiz sporcularımıza belediye olarak her türlü desteği vermeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kozan Belediyespor Kulübünün Milli Takıma iki sporcu kazandırarak büyük bir başarıya imza attığını ifade eden kulüp antrenörü Fatih Öztürk ise 8 ay gibi kısa bir sürede böyle bir başarı elde ettikleri için memnun olduklarını aktardı.