Kültür ve Turizm Bakanı Çelik:

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik:
Kültür ve Turizm Bakanı Çelik:
- "Etrafımızdaki coğrafyada ne kadar büyük zulümler, ne büyük kan denizi olduğuna, insanların ne kadar büyük bir acı çektiğine baktığımızda, dünyanın öbür tarafından gelen insanların oruç tutmalarının yasaklandığıyla ilgili haberlere baktığımızda, kuşkusuz ki memleketimizin kıymetini daha çok anlamış oluyoruz" - "(Trafik kuralları) İnşallah buna herkes dikkat ederse daha huzurlu bir bayram geçirmiş oluruz, üzülmeyiz"

ADANA (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Etrafımızdaki coğrafyada ne kadar büyük zulümler, ne büyük kan denizi olduğuna, insanların ne kadar büyük bir acı çektiğine baktığımızda, dünyanın öbür tarafından gelen insanların oruç tutmalarının yasaklandığıyla ilgili haberlere baktığımızda, kuşkusuz ki memleketimizin kıymetini daha çok anlamış oluyoruz" dedi.

Çelik, AK Parti Adana İl Başkanlığında Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende, il teşkilatı üyeleri ve vatandaşlarla bayramlaştı.

Bayramlaşma töreninin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Çelik, Adana'da sıcakların bütün görkemiyle kendisini gösterdiğini, bu sebeple ramazanın bitişi ve bayramın gelişiyle pek çok vatandaşın yaylalardan kente gelme ihtimalini düşünerek bayramlaşma törenini bugün yapmayı uygun gördüklerini belirtti.

Çelik, hem Adanalıların hem de tüm Türkiye 'nin Ramazan Bayramı'nı tebrik ederek, Allah'ın kendilerini bir bayrama daha kavuşturduğunu ifade etti.

Komşu ülkelerin sıkıntılı süreçlerden geçtiğini anlatan Çelik, şunları kaydetti:

"Etrafımızdaki coğrafyada ne kadar büyük zulümler, ne büyük kan denizi olduğuna, insanların ne kadar büyük bir acı çektiğine baktığımızda, dünyanın öbür tarafından gelen insanların oruç tutmalarının yasaklandığıyla ilgili haberlere baktığımızda kuşkusuz ki memleketimizin kıymetini daha çok anlamış oluyoruz. Ramazanın manevi iklimi hayatlarına gün içinde belki temas edemediğimiz, aşırı yokluk ve yoksulluk içerisindeki pek çok insanın hayatıyla daha çok özdeş olmamıza, bu manevi iklim vasıtasıyla onlarla daha çok paylaşmamıza vesile oldu. Hepimiz açısından ramazan büyük bir terbiye edici, insanın karakterini yücelten büyük vasıfları getirici büyük bir ay. Daha sonra tabi bayrama ulaşmak da büyük bir mutluluk. İnşallah bu bayramda huzur içerisinde herkesin birlik ve beraberlik içerisinde kutladığı bir bayram olur."

- "Trafik kurallarına dikkat edersek üzülmeyiz"

Ramazan Bayramı öncesi yaşanabilecek trafik kazalarına karşı vatandaşları uyaran Çelik, "Yoğunluk açısından trafik meselesine dikkat etmemiz gerekiyor. Bayram olduğu için vatandaşlarımızın pek çoğunun büyük bir hareketliliği var. Bu hareketlilik içerisinde maalesef bizi çok üzen, geçen de Bolu'dan bir haber geldi, başka yerlerden bu tip ölümlü ve yaralanmalı haberler geliyor. İnşallah buna herkes dikkat ederse daha huzurlu bir bayram geçirmiş oluruz, üzülmeyiz. Bu vesilesiyle herkesin bayramını bir kere daha tebrik ediyorum" diye konuştu.

Bayramlaşma törenine il teşkilatı ve vatandaşların yanı sıra AK Parti Adana Milletvekilleri Sadullah Kısacık, Fatma Güldemet Sarı, Mehmet Şükrü Erdinç ile AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni de katıldı.