Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Adana'da

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Adana'da
Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Adana'da
- Bakan Çelik: "Türkiye, AK Parti kadrolarıyla 2023'ü göğüslemek üzere gün sayıyor" - "Türkiye'de şimdiye kadar iktidarların masa altına süpürdüğü, sürekli bir sonrakine havale ettiği büyük meselelerin hemen hemen hepsine AK Parti iktidarları döneminde el atıldı" - "Türkiye neredeyse 200 yılda yürüyeceği yolu, AK Parti sayesinde 12 yılda yürüyecek bir başarıya ulaştı" - "Bugün Türkiye'de HDP gibi bir parti bu üslupla siyaset yapabiliyorsa, bu temelde siyaset yapabiliyorsa, bu AK Parti'nin getirdiği özgürlükler sayesinde olmuştur"

ADANA (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimlerine az bir zaman kaldığını belirterek, "Türkiye, AK Parti kadrolarıyla 2023'ü göğüslemek üzere gün sayıyor" dedi.

Çelik,  AK Parti Sarıçam İlçe Başkanlığını ziyaretinde, partisinin Adana teşkilatının sahada çok yoğun şekilde çalıştığını ifade ederek, "Sarıçam ilçe teşkilatı her zaman görevini tam olarak yerine getiriyor. Hem ana kademesi, hem kadın kolları, hem de gençlik kolları" diye konuştu.

7 Haziran'da yapılacak seçimlere ilişkin değerlendirmede bulunan Bakan Çelik, şunları söyledi:

"Bu seçim, fevkalade önemli bir seçim. Her seçim çok önemli ama geldiğimiz noktada Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması için bu seçimin birden çok önemi var. Birincisi sayın cumhurbaşkanımız, halkımızın doğrudan seçtiği ilk cumhurbaşkanı olarak, bin yıllık devlet hayatımızda vatandaşlarımızın doğrudan oylarıyla seçtiği ilk devlet başkanıdır. Bundan sonra, Türkiye'de çok köklü değişiklikler oldu. AK Parti bu süreci dünyaya örnek olacak biçimde yönetiyor. Sayın cumhurbaşkanımız işinin başındadır. Sayın Başbakanımız ve Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu da büyük bir başarı ve dirayetle başbakanlık ve genel başkanlık görevini yürütüyor. Türkiye, AK Parti kadrolarıyla 2023'ü göğüslemek üzere gün sayıyor."

- "Ekonomik ve demokratik alanda çok büyük işler yaptık"

Her sektörde değişim ve dönüşüm sağlayan devrimci işler yaptıklarını anlatan Çelik, "Türkiye AK Parti ile yeninden öz güvenine kavuşmuştur. AK Parti sayesinde, bir zamanlar olduğu gibi 'hasta adam' muamelesi yapılan, krizden krize çökertilen ülke olmaktan çıktık, zinde bir kuvvet haline geldik" dedi.

Partililerin çalışmalarıyla 2023 hedefine ilerlediklerini vurgulayan Çelik, konuşmasına şöyle devam etti:

"Ekonomik ve demokratik alanda çok büyük işler yaptık. Vatandaşın Türkiye'de yeniden özne olması için, bu ülkeyi bir takım güç odaklarının değil, oylarıyla doğrudan yönetimi belirleyen vatandaşımızın seçmesi için pek çok reforma imza attık. Ekonomik anlamda, Türkiye'nin kaybolan kaynaklarını yeniden bu ülkeye kazandırmak için çok önemli işler yaptık. Dış politikada, Türkiye'yi sözü dinlenen ülke haline getirdik. Bunlar, sizlerin çalışmaları sayesinde oldu."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın başbakanlığı, liderliği döneminde Türkiye'nin en büyük kanayan yarası olan Çözüm Süreci'ni, ondan önce de milli birlik ve kardeşlik projesini başlattıklarını vurgulayan Çelik, "Türkiye'de şimdiye kadar iktidarların masa altına süpürdüğü, sürekli bir sonrakine havale ettiği büyük meselelerin hemen hemen hepsine AK Parti iktidarları döneminde el atıldı. Belediyelerde çok büyük başarılara imza attık. Türkiye neredeyse 200 yılda yürüyeceği yolu, AK Parti sayesinde 12 yılda yürüyecek bir başarıya ulaştı" diye konuştu.

- " CHP 'nin vaatleri Türkiye'yi yabancılara muhtaç etme projesidir"

 30 Mart'taki yerel seçimde ve cumhurbaşkanı seçiminde, Türkiye'de aslına 2 partinin seçime girdiğini söylediğini  anımsatan Bakan Çelik, bunların birincisi, milletin partisi AK Parti, diğerlerinin de CHP'siyle, MHP 'siyle, HDP'siyle ve "Pensilvanya örgütüyle" başka projelerin partisini oluşturduğunu kaydetti.

Diğerlerinin statükoyu koruduğunu vurgulayan Çelik, "CHP, MHP, HDP ve bu 'Pensilvanya örgütü', tek bir saf haline gelmişler, Türkiye'de statükonun korunması için ellerinden geleni yapıyorlar. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı'nın açıkladığı paket, beyannameyle birlikte söylediği ekonomik vaatler Türkiye'yi yeniden yabancılara muhtaç etme projesidir. Türkiye'de bu şeyi bir yabancı hazırlamış olsaydı. 'Türkiye'yi yeniden yabancılara nasıl muhtaç ederiz? Türkiye'yi yeniden AK Parti öncesi krizlere yeniden nasıl döndürürüz? Türkiye'yi siyasi ve ekonomik krizlerle çalkalanan bir ülke haline nasıl getiririz? Bunun için bir proje yapalım' deselerdi, bu işte CHP'nin seçim beyannamesinin aynısı bir proje olurdu. O seçim beyannamesini Allah ona o fırsatı vermez, bu millet onlara izin vermez ama bir gün uygulama fırsatı bulsunlar Türkiye yeniden IMF'ye muhtaç, siyasi krizlerle çalkalanan, dış dünyaya söyleyecek sözü olmayan ülke haline gelir'' değerlendirmesinde bulundu.

''MHP'nin halini görüyorsunuz. MHP tabanındaki kardeşlerimiz Türkiye'de gerçek milli siyaseti kimin yaptığını çok iyi bilirler. Onlar, Türkiye'nin milli duyarlılıkları konusunda her zaman hassastır'' diyen Bakan Çelik, muhalefetle ilgili eleştirilerine şöyle devam etti:

''Milli meseleler konusunda hassastırlar ve AK Parti'nin Türkiye'de nasıl bir siyaset ortaya koyduğunu, büyük milli meselelerde nasıl siyaset geliştirdiğini bilirler. Ama MHP yönetimi maalesef MHP'li kardeşlerimizin duyarlılıklarına uzak ve fevkalade yanlış işler yapıyorlar."

MHP yöneticilerinin vatandaşı korkutarak oy almaya çalıştığını iddia eden Çelik, "Korku siyasetinden medet umuyorlar. Bu milletin artık kimseden, kendisine korku olarak sunulan şeylerden korkmaya vakti yok. Büyük bir umut ve özgüvenle geleceğe yürüme iradesi var" dedi.

HDP'yi de eleştiren Bakan Çelik, "HDP'nin yaptıklarını görüyorsunuz. Bugün Türkiye'de HDP gibi bir parti bu üslupla siyaset yapabiliyorsa, bu temelde siyaset yapabiliyorsa bu, AK Parti'nin getirdiği özgürlükler sayesinde olmuştur. Ama şimdi onlar bu özgürlükleri, demokratik alanı koruyacakları yerde Türkiye'de hala kaos siyaseti peşinde koşuyorlar" diye konuştu.

Çelik, AK Parti'nin Türkiye'nin teminatı olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Seçimler, sadece hangi partinin birinci olacağı meselesi değildir. Seçimler, Türkiye'yi hangi partinin yöneteceği, hükumeti hangi partinin kuracağı meselesi değildir. Seçimler, Türkiye'nin demokratik devrimini, ekonomik devrimini, dış politikadaki söz söyleme gücünü korumak isteyen AK Parti ile bunu zedelemek isteyen diğerleri arasında bir seçim."