Kurban Bayramı'na doğru

Kurban Bayramı'na doğru
Kurban Bayramı'na doğru
- Adana Valiliği, tatil dolayısıyla çeşitli sektörlerdeki hizmetler için tedbir alacak

ADANA (AA) - Adana Valiliği, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla emniyet, asayiş, trafik, sağlık, belediye , iletişim, elektrik, karayolları, demiryolları ve diğer hizmetlerle ilgili tedbir alacak.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, vatandaşların Kurban Bayramı tatilini huzur ve güven içerisinde geçirmeleri için emniyet ve jandarma sorumluluk alanlarında trafik ve halkın yoğun bulunduğu alışveriş merkezlerinde, ekipler görev başında bulunacak.

Sağlık Müdürlüğü,  İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 112 Komuta Kontrol Merkezi ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri koordineli şekilde zamanında olaylara müdahale edebilmek için gerekli önlemleri alacak, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları 6. Bölge Müdürlüğünce verilecek hizmetlerin aksamaması açısından gerekli görüldüğü takdirde yolcu trenlerine ilave vagon verilerek yolcu talepleri karşılanacak, yolcu bekleme salonunda görev yapan güvenlik personel sayısı arttırılarak gerekli tedbirler alınacak.

Başta Büyükşehir Belediye Başkanlığı olmak üzere ilçe belediye başkanlıkları da Kurban Bayramı tatili süresince hizmetlerin aksamadan yürütülmesi için yeterli eleman görevlendirerek gerekli önlemleri alacak, Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ İl Müdürlüğü ile Türk Telekom Güney-II Bölge Müdürlüğü, kendi birimlerinde arıza ve bakım işleriyle ilgili 24 saat esasına göre ekip ve nöbetçi amir bulunduracak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından kurban kesimiyle ilgili tedbir alınacak.