Kurban Bayramı'na doğru

Kurban Bayramı'na doğru
Kurban Bayramı'na doğru
ADANA (AA) - Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Sönmez, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.Sönmez,...

ADANA (AA) - Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Sönmez,  Kurban  Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Sönmez, mesajında, Türkiye 'nin iyilik ve güzelliklere, dostluk, barış ve kardeşliğe layık olduğunu belirterek kırgınlıkların son bulmasını diledi.

Bayramın neşe ve huzur içerisinde geçmesi temennisinde bulunan Sönmez, "Birbirimizi ötekileştirmeden, kin ve nefret duygularını bir kenara bırakarak dünyada eşi benzeri olmayan güzel ülkemizi elbirliğiyle, refah seviyesi yüksek bir şekilde gelecek nesillere emanet etmeliyiz" ifadelerini kullandı.

- "Kurallara uyulmalı, emniyet kemeri mutlaka kullanılmalı"

Adana ESOB ve Adana Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek ise yayımladığı mesajında Kurban Bayramı tatili için yola çıkan sürücülere dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Trafik yoğunluğunun yanı sıra, dikkatsizlik, hoşgörüsüzlük, acelecilik, kurallara uyulmaması, yorgun araç kullanılmasının kazaların artmasında önemli etken olduğunu ifade eden Sözütek, şunları kaydetti:

"Bayram heyecanıyla dalgın, yorgun, uykusuz, özellikle alkollü ve uyuşturucu etkisi yapabilecek ilaç içerek araç kullanılmamalıdır. Yolculuk süresince ağır ve yağlı yemekler yenilmemelidir. Hava , yol ve görüş şartlarına göre hız ve fren mesafesi ayarlanmalı, sık sık mola verilmelidir. Kurallara titizlikle uyulmalı, hatalı sollama yapılmamalı, emniyet kemeri mutlaka kullanılmalıdır. Yağışlı hava şartları dikkate alındığında yağmur, çamur, sis görüşü azaltmakta, böyle yollarda daha dikkatli olunmalıdır. Araçların lastikleri hasarsız ve havaları tam olmalı. Ayrıca aküsü, farları, silecekleri ile kalorifer, klima, havalandırma ve rezistansı kontrol edilmeli, varsa eksikleri mutlak giderilmelidir. Bu vesileyle, tüm ulusumuzun,  esnaf ve sanatkarlarımız ile vatandaşlarımızın barış ve huzur içerisinde bir Kurban Bayramı geçirmesini diliyor, selam, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum."