Kurtların tavşan avı kameraya takıldı

Kurtların tavşan avı kameraya takıldı
Kurtların tavşan avı kameraya takıldı
- Sultan Sazlığı Milli Parkı'nda önemli yaban yaşam noktalarına yerleştirilen kameralarla kurt sürüsünün tavşan avı görüntülendi - Görüntülerde, bir anda kamera açısına giren 7 kurdun, yaban tavşanını bir süre kovaladıktan sonra yakalaması yer aldı

ADANA (AA) - HAKAN ŞAHİN - Sultan Sazlığı Milli Parkı'nda kurtların tavşan avı, alana yerleştirilen kameralarca kaydedildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 7. Bölge Müdürlüğü, yaban hayatının tespiti ve envanter çalışmaları amacıyla Erciyes Dağı'nın güneyinde yer alan, göçmen kuşların önemli uğrak merkezlerinden Sultan Sazlığı Milli Parkı'na 24 saat gözlem imkanı veren interaktif 5 kamera yerleştirdi.

 Ziyaretçi Tanıtım Merkezi'nden kontrol edilen ve önemli noktalara yerleştirilen yüksek çözünürlükteki kameralar, kurtları avlanırken görüntüledi. Kamera açısına giren 7 kurt, yaban tavşanını bir süre kovaladıktan sonra yakalıyor.

Yaban hayatının gözlemlenmesinin yanı sıra koruma ve kuş sayımlarında da kullanılan kameralar, ziyaretçilere, alana girmeden milli parkı görme imkanı da sunuyor.

İç Anadolu Bölgesi'nde, Kayseri'nin Yeşilhisar, Develi ve Yahyalı ilçeleri arasında yer alan Sultan Sazlığı Milli Parkı, tabiat koruma alanı iken 2006'da milli parka dönüştürüldü.

Kuş göç yollarının kesişme noktasında bulunan 24 bin 357 hektarlık Sultan Sazlığı Milli Parkı, 301 kuş türü ve 428 bitki türüne ev sahipliği yapıyor.