Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
- Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Ceyhan'da konferans verdi

ADANA (AA) - Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Ceyhan'da konferans verdi.

Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, ''Kutlu Doğum Haftası'' etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen programda, Hatipoğlu'nun 4. kez Ceyhanlı vatandaşlara konferans vermesi için getirdiklerini hatırlattı.

Belediyenin kültürel ve sosyal etkinliklere önem verdiğini anlatan Öztürk, " Hocamızı Ceyhan'da yeniden ağırlamaktan ve Ceyhanlı hemşerilerimizle buluşturmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu vesileyle Kutlu Doğum Haftası'nın ülkemizin, İslâm aleminin ve bütün insanlığın hayrına vesile olmasını diliyorum" dedi.

- Kozan Belediyesi gül dağıttı

Kozan Belediyesi tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Hoşkadem ile Ahmet Yesevi camileri önünde ve bazı cadde, sokaklarda vatandaşlara gül dağıtıldı.

Belediye Başkanı Musa Öztürk, her yıl katlanarak artan etkinliklerle kutlanan Kutlu Doğum Haftası'nın insanları bir araya getirip küslükleri ortadan kaldırdığını, birlik ve beraberlik ruhunu yücelttiğini belirtti.

Öztürk, şunları kaydetti:

"Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimizi, insanlarımızı birbirine yaklaştıran, samimiyeti arttıran bu tarz etkinlikler ile anıyor olmamız bizler için çok sevindirici. İslam aleminin zor bir dönemden geçtiği ve mezhep savaşları nedeniyle birçok din kardeşimizin hayatını kaybettiği bu süreçte, umarım bu umut, huzur ve sevgi iklimi tüm İslam alemini kuşatır."