LÖSEV'in "İyilikler Tırı" Adana'da

LÖSEV'in "İyilikler Tırı" Adana'da
LÖSEV'in "İyilikler Tırı" Adana'da
- Yardım malzemeleri lösemili çocuklar ile ailelerine dağıtıldı

ADANA (AA) - Lösemili Çocuklar Vakfı'nca (LÖSEV) " Anadolu 'ya Tır Dolusu LÖSEV Yardımı Projesi" kapsamında oluşturulan "İyilikler Tırı", Adana'ya geldi.

Adana Tren Garı önünde konuşlandırılan tırda, gıda, giyim, tekstil, kırtasiye, oyuncak, kırmızı et, kuru gıda gibi yardım malzemeleri lösemili çocuklar ile ailelerine dağıtıldı.

LÖSEV Sosyal Hizmetler Akdeniz Bölge Sorumlusu Bengisu Dörtkardeş, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, proje kapsamında Türkiye 'nin dört bir yanında ihtiyacı olan lösemili ailelere yardım ulaştırdıklarını söyledi.

Anadolu'nun yollarında, köylere kadar ulaşmanın ve oradaki lösemili ve kanserli çocukları güldürmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Dörtkardeş, "Ailelerimiz yardımlarımız içinden ihtiyaçlarına göre gönüllerince seçip alabilecek. Tırımız 2012'den buyana 66 ilde 7 bin 594 aileye iyiliklerini ulaştırmış ve zorlu savaşlarında miniklerimizi yalnız bırakmamıştır. Kentte LÖSEV iyilikler tırını gördüğünüz noktaya siz de bağışlarınızı iletebilir, lösemili bir çocuğa yardım elinizi uzatabilirsiniz" dedi.

Dörtkardeş, tırın Adana'dan sonra Konya ve Eskişehir'e hareket edeceğini de sözlerine ekledi.