Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Adanaspor Teknik Direktörü Arın: - "Maça felsefemizden uzak bir anlayışla başladık. Bu konsantrasyon kaybı, dünkü maçlarda alınan sonuçlardan kaynaklanıyor" - Antalyaspor Teknik Sorumlusu Göksu: - "Bugün kazandığımız için mutluyuz. Futbolcu kardeşlerimi mücadelelerinden dolayı kutluyorum"

ADANA (AA) - PTT 1. Lig 'de Antalyaspor 'a 4-1 yenilen Adanaspor'da teknik direktör Eyüp Arın, "Maça felsefemizden uzak bir anlayışla başladık. Bu konsantrasyon kaybı, dünkü maçlarda alınan sonuçlardan kaynaklanıyor" dedi.

Arın, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, dün oynanan maçların sonuçlarına göre ligde kalmayı garantilediklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Tamamen maçtan kopuk ve motivasyonunu kaybetmiş bir takımımız vardı. Kolay değil, bu kadar stresli maçlar oynayıp bugünleri beklemek önemliydi. Maça felsefemizden, düşüncemizden uzak bir anlayışla başladık. Bu konsantrasyon kaybı, dünkü maçlarda alınan sonuçlardan kaynaklanıyor. Üst düzey oyunculardan kurulu rakip karşısında maçın başında 2-0 geriye düşmek ve onun altından kalkmak zordu. Futbolcularım ellerinden gelen mücadeleyi sonradan göstermeye özen gösterdiler ancak bugün sahada farklı bir boyutumuz vardı. Adanaspor'un altyapısından yetişen 7 oyuncu bu müsabakada oynadı. Karşılaşmanın sevindirici yanı tek buydu. Onları görme açısından önemliydi."

 

- Antalyaspor cephesi

 

Antalyaspor Teknik Sorumlusu Mustafa Ati Göksu ise ligin sonlarına doğru yaklaştıkça zor maçlar oynadıklarını belirterek, "Bugün kazandığımız için mutluyuz. Futbolcu kardeşlerimi mücadelelerinden dolayı kutluyorum" dedi.

Adanaspor'un müsabakada centilmence oynadığını aktaran Göksu, böyle bir galibiyete ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Son iki haftada Osmanlıspor ve Elazığspor ile karşılaşacaklarını hatırlatan Göksu, "Sahamızda oynayacağımız için Osmanlıspor maçına tüm taraftarlarımızı bekliyoruz. Futbolcular, taraftarı arkasında görmek istiyor. İnşallah bu iki müsabakayı da kazanıp yolumuza devam edeceğiz. Adanaspor'a da bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum" diye konuştu.