Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Adana Demirspor Teknik Direktörü Özköylü: - "Çok üzgünüm, taraftarımızdan çok özür diliyorum. Elimizden geleni yaptık, olmadı" - Kardemir Karabükspor Teknik Sorumlusu Açıkgöz: - "Futbolcularımız müthiş mücadele etti. Oyuncularımızı tebrik ediyorum, inşallah Elvir Baliç ile Kardemir Karabükspor bu çıkışını sürdürecektir"

ADANA (AA) - PTT 1. Lig 'de, sahasında Kardemir Karabükspor'a 3-1 mağlup olan Adana Demirspor'un teknik direktörü Osman Özköylü, "Çok üzgünüm, taraftarımızdan çok özür diliyorum. Elimizden geleni yaptık olmadı" dedi.

Özköylü, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, talihsizlik ve kısmetsizlik yaşadıklarını söyledi.

Öne geçtikleri ve çok iyi oyun ortaya koydukları maçın bir anda döndüğünü anlatan Özköylü, "Çok garip ve çok basit goller yiyoruz. Böyle olunca direncimiz kırılıyor, rakibin direnci artıyor" diye konuştu.

Özköylü, antrenörlük hayatında ilk defa istediği bazı şeyleri yapamamanın verdiği rahatsızlığı yaşadığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Pozisyonlar bulduk ama olmayınca olmuyor. Bu şanssızlığımızı kıramıyoruz. Ben hakikaten başka şeyler düşünmeye başladım. Bu takımın 7 gol atmış oyuncusu Pote, dışarıda çok rahat oynuyor, burada kaçırıyor. Anlam veremiyorum. Çok üzgünüm, taraftarımızdan çok özür diliyorum. Elimizden geleni yaptık olmadı. Gerçekten elimizden geleni yapıyoruz. Arkadaşlar çaba gösteriyorlar ama hiç yoktan gol yiyoruz."

İyi bir takım olduklarını ama basit hatalar yaptıklarını aktaran Özköylü, "Antrenörlük hayatımda bu kadar talihsiz bir dönem hiç yaşamadım. İnşallah bir şekilde çözüm bulacağız" şeklinde konuştu.

 

- Kardemir Karabükspor cephesi

 

Kardemir Karabükspor Teknik Sorumlusu Levent Açıkgöz, takımlarının başına teknik direktör olarak Elvir Baliç'in getirildiğini ancak Baliç gelene kadar kendisinin bu görevi yürüteceğini ifade etti.

Açıkgöz, Adana Demirspor'u iyi analiz ettiklerini anlatarak, şunları kaydetti:

"Beklenmedik bir gol yedik ama biz de golü bulduktan sonra oyunu dengeledik. Adana Demirspor'a orta alanda fırsat vermemeye çalıştık. Bunda da başarılı olduğumuza inanıyorum. Kaptığımız topları da etkili silahlarımızla kullandığımız zaman sonuca çevireceğimizi biliyorduk. İkinci yarı aynı şekilde tedbirimizi aldık. Rakibimiz çok pozisyona girdi ama biz ikinci golü bulunca Adana Demirspor kontrolü kaybetti. Futbolcularımız müthiş mücadele etti. Oyuncularımızı tebrik ediyorum, inşallah Elvir Baliç ile Kardemir Karabükspor bu çıkışını sürdürecektir."


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  PTT 1. Lig

  ,

  Karabükspor

  ,

  Oyun

  ,

  Fırsat

  ,

  Lig

  ,

  gol

  ,

  zaman