Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Adanaspor Teknik Direktörü İpekoğlu: "Bundan sonraki maçta iç sahada kaybettiğimiz puanların peşinde olacağız" - Boluspor Teknik Direktörü Karakuş: "Adanaspor'un risk almasından sonra bulduğumuz pozisyonları değerlendirseydik belki daha farklı bir sonuç yakalayabilirdik"

ADANA (AA) - Adanaspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, Boluspor'a 2-1 yenildikleri maça ilişkin, "Bundan sonraki maçta iç sahada kaybettiğimiz puanların peşinde olacağız" dedi.

İpekoğlu, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, iç sahada hiç beklemedikleri bir mağlubiyet aldıklarını söyledi.

Karşılaşmaya iyi başlayamadıklarını anlatan İpekoğlu, "20. dakikadan sonra 3 tane net gol pozisyonuna girdik ama maalesef değerlendiremedik. İkinci yarıda golü yiyene kadar Boluspor'un çok ciddi bir atağı yoktu. Maalesef Türk futbolunun genel sıkıntısı ölü toptan golü yedik. Ondan sonra oyun disiplininden uzaklaşınca ikinci golü kalemizde gördük. İç sahada hiç beklemediğimiz bir mağlubiyet aldık" şeklinde konuştu. 

Engin İpekoğlu, karşılaşmanın hakemlerini de eleştirerek, "Hakemler Türkiye'de çok eleştiriliyor. Konuştuğunuz zaman da 'konuştu' diyorlar. Hakemlerimiz iyi niyetli olabilir ama futbolu çok fazla bilmiyorlar. Bunun sıkıntısında, yanlış kararlar vererek takımların puanlarına sebep oluyorlar. Bundan sonraki maçta iç sahada kaybettiğimiz puanların peşinde olacağız" diye konuştu.

 

- Boluspor cephesi

 

Boluspor Teknik Direktörü Cüneyt Karakuş, karşılaşmadan 3 puanla ayrıldıkları için mutlu olduklarını belirtti.

Maç boyunca rakibe pozisyon vermemeye çalıştıklarını kaydeden Karakuş, "Kazananın biraz daha yukarılarda, kaybedenin ise biraz daha aşağılarda kalacağı bu maç, hem bizim açımızdan hem de Adanaspor açısından önemliydi" ifadelerini kullandı.

İlk golü attıktan sonra rakibin risk aldığını vurgulayan Karakuş, şöyle konuştu:

"Adanaspor'un risk almasından sonra bulduğumuz pozisyonları değerlendirseydik belki daha farklı bir sonuç yakalayabilirdik. Üç puan aldığımız için sevinçliyiz. Kazanan mutlu, kaybeden hüzünlü gidiyor. Bu duyguyu biz de yaşıyoruz. Adanaspor'a bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum."