Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Adana Demirspor Teknik Direktörü Özköylü: "Maça gayet iyi başladık, öne de geçtik ama üzerimizdeki talihsizlik akıl almaz şekilde devam ediyor" - Balıkesirspor Teknik Direktörü Yılmaz: "Bir puanla şehrimize dönüyoruz, bizim için iyi puan diye düşünüyorum"

ADANA (AA) - PTT 1. Lig'de sahasında Balıkesirspor ile 2-2 berabere kalan Adana Demirspor'un teknik direktörü Osman Özköylü, "Maça gayet iyi başladık, öne de geçtik ama üzerimizdeki talihsizlik akıl almaz şekilde devam ediyor" dedi.

Özköylü, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, hep iyi futbol oynamaya çıktıklarını ama karşılaşmada hakem hataları olduğunu ve bu yüzden doğrularını, yanlışlarını konuşamadıklarını söyledi.

Adana Demirspor'un 4. defa galibiyetinin elinden alındığını iddia eden Özköylü, "Şu maçı alıp izlesinler. Biz kendi hatalarımıza bakıyoruz. Eksiğimizi çözmek için uğraşıyoruz. Bir hakem buradan, vicdan olarak bu kadar rahat şekilde çıkıp gitmemeli" diye konuştu.

Karşılaşmanın hakemi Özgüç Türkalp'e eleştirilerini sürdüren Özköylü, şöyle devam etti:

"Neyin faturasını ödüyoruz, kimin sorumluluğunun cezasını çekiyoruz? Futbol oynamak için elimizden geleni yapıyoruz. Hata da yapabiliriz, futbolda her şey var ama hakemler hata yapmamalı. Hele hele bu kadar ucuz hatalar yapmamalı. Maça gayet iyi başladık, öne de geçtik ama üzerimizdeki talihsizlik akıl almaz şekilde devam ediyor. Çok basit goller yiyoruz, hatalar yapıyoruz, çok basit goller kaçırıyoruz. Bir türlü istediğimizi gerçekleştiremiyoruz. Oyuncularımız özellikle iç sahada oynadığımız maçlarda rahat değiller. Beklenti yüksek olduğu için rahat değiliz, deplasmanda daha rahatız."

Özköylü, bir gazetecinin "Oyuncularınız arasında, performans anlamında size hayal kırıklığı yaşatan var mı?" şeklindeki sorusuna, "Ciddi anlamda hayal kırıklığı yaşadığımız oyuncular var. Beklediğimiz oyunu, sahadaki mücadeleyi göstermeyen oyuncular var. Mutlaka tedbir alınacaktır ama şimdi değil" ifadelerini kullandı. 

 

- Balıkesirspor cephesi

 

Balıkesirspor Teknik Direktörü Fikret Yılmaz ise Adana Demirspor karşısında takım olmaya başladıklarını gösteren bir futbol sergilediklerini dile getirdi.

Adana'ya bazı eksiklerle geldiklerini anlatan Yılmaz, "Sol bekimiz Bülent sarı kart cezalısıydı, banko oyuncularımızdan Kerim de hastalandı. Bu eksiklerle geldik ama Kerim'i son dakikalarda oyuna soktuk ve golü de attı" diye konuştu.

İyi mücadele ettiklerini kaydeden Yılmaz, şunları söyledi:

"İyi bir takıma karşı oynadık. Adana Demirspor gerçekten çok iyi futbolculardan kurulu bir takım. İlk dakikada golü yememiz bizi oyundan koparmadı, oyunu sonuna kadar bırakmadık. Yedek arkadaşlar da girip görevini yaptı. Bir puanla şehrimize dönüyoruz, bizim için iyi puan diye düşünüyorum. Biz her maça galibiyet için çıkıyoruz, hiç bir zaman korkak oynamayı düşünmüyoruz."