Mardin'deki terör saldırısı

Mardin'deki terör saldırısı
Mardin'deki terör saldırısı
- Saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Karaca'nın Adana'nın Kozan ilçesindeki babaevinde yas var

ADANA (AA) - Mardin'in Artuklu ilçesinde askeri personeli taşıyan servis aracına yönelik terör saldırısında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ergün Karaca'nın Adana'nın Kozan ilçesindeki baba ocağı yasa büründü.

Karaca'nın (40) şehit haberi, Poskabasakal Mahallesi'ndeki babaevine ulaştı. Kozan Garnizon ve Jandarma Komutanı Binbaşı Timur Konuk, sağlık görevlileri eşliğinde Karaca'nın şehit haberini annesi Nadire Karaca (75) ve kardeşlerine verdi. Anne Karaca, şehit oğlunun ardından ağıtlar yaktı.

Kozan Belediyesi tarafından şehidin babaevinin bulunduğu sokağa ve eve Türk bayrakları asıldı, taziye çadırı kuruldu. Karaca'nın şehit haberini alan yakınları ve komşuları da şehidin baba ocağına gelerek aileye başsağlığı diledi.

 Altı kardeşten biri olan ve babasını 2 yıl önce kaybeden 17 yıllık askeri personel şehidin, evli ve 8 ile 11 yaşlarında iki erkek çocuğu bulunduğu, 3 yıldır da Mardin'de görev yaptığı bildirildi.

Mardin'in Artuklu ilçesinde dün askeri personeli taşıyan servis aracına bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce daha önce yola döşenen el yapımı patlayıcı ile saldırıda bulunulmuş, saldırıda Karaca şehit olmuş, 5 asker hafif yaralanmıştı.