MDOB, "Çalıkuşu" balesini Adana'da sahneledi

MDOB, "Çalıkuşu" balesini Adana'da sahneledi
MDOB, "Çalıkuşu" balesini Adana'da sahneledi
ADANA (AA) - Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Reşat Nuri Güntekin'in aynı adlı eserinden uyarlanan "Çalıkuşu" balesini Adana'da sahneledi.Adana...

ADANA (AA) - Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Reşat Nuri Güntekin'in aynı adlı eserinden uyarlanan "Çalıkuşu" balesini Adana'da sahneledi.

Adana Devlet Tiyatrosu'nun konuğu olan MDOB, libretto ve koreografisi Devlet Sanatçısı Merih Çimenciler'e ait eseri, Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi'nde sanatseverlerin beğenisine sundu.

Kostüm, dekor ve ışık tasarımları moda tarihçisi Alexandre Vassiliev'e, ışık uygulaması Tarı Deniz'e, müzik derlemeleri ise Erkan Yüksel'e ait oyunda, MDOB'un 90 kişilik sanatçı kadrosu görev aldı.

Eserin başlıca rollerini Özlem Şenormanlılar, Büşra Ay, Ender Üçdemir, Burak Serkan Cebeci, Niyazi Cingöz, Bleda Özlem, Özge Hoşer, Beatrice Parma, Tutku Barın Tümen, Tarkan Günal, Selgan Çavdaroğlu, Berna Tuhan İleri, Ketevan Chkhikvadze, Serbülent Biçer, İrakli Bakhtadze, Başak Özenç, Murat Koman, İsmail Şereflioğlu, Hasan Akyol dönüşümlü olarak paylaşıyor.

Küçük yaşta annesi ve babasını kaybeden Feride'nin okul yılları, öğretmen olarak Anadolu 'yu dolaşması, hayatı ve Anadolu'nun gerçekleriyle yüzleşmesinin anlatıldığı eser, sanatseverlerden ilgi gördü.