MEB Müsteşar Yardımcısı Bilgili:

MEB Müsteşar Yardımcısı Bilgili:
MEB Müsteşar Yardımcısı Bilgili:
- "Bakanlığımız, öğrencilerimize yönelik internet ortamında 'EBA' sistemini geliştirdi. Artık öğrencilerimizin dershane gibi bir aracı kuruma ihtiyacı yok" - "Öğrenci ister evinde, ister okulunda tabletiyle, bilgisayarıyla internete bağlanıp, içerisinde her türlü ders konusunun olduğu sistemde istediği konuyu, istediği zaman öğrenebilecek"

ADANA (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, Bakanlığının geliştirdiği 'EBA' sistemiyle öğrencilerin internetten her an istedikleri derslerin konularına erişebileceğini, bu nedenle öğrencilerin dershane gibi aracı kurumlara ihtiyacının olmadığını belirtti.

Adana'nın Aladağ ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunan Bilgili, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aktaş ve okul müdürleriyle Kaymakamlık toplantı salonunda bir araya geldi. 

Toplantıdaki konuşmasında Eğitim Bilişim Ağı (EBA) hakkında bilgi veren Ahmet Emre Bilgili, şunları söyledi:

"Bakanlığımız, öğrencilerimize yönelik internet ortamında 'EBA' sistemini geliştirdi. Artık öğrencilerimizin dershane gibi bir aracı kuruma ihtiyacı yok. Öğrenci ister evinde, ister okulunda tabletiyle, bilgisayarıyla internete bağlanıp, içerisinde her türlü ders konusunun olduğu sistemde istediği konuyu, istediği zaman öğrenebilecek. Öğrenci istediği kadar tekrar edebilecek, istediği kadar kazanım testlerini tekrar tekrar çözüp, konuları daha iyi öğrenebilecek. Sizler de bu sistemi tüm öğrenci ve velilere yeterince anlatmalısınız."

Aladağ Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü lokalinde öğretmenlerle bir araya gelen Bilgili, Bakanlık olarak yaptıkları çalışmaları anlattı, ayrıca öğretmenlerin sorunlarını dinledi.

Müsteşar Yardımcısı Bilgili, toplantının ardından Belediye Başkanı Mustafa Akgedik'i de makamında ziyaret etti. Akgedik, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ahmet Emre Bilgili'ye teşekkür etti.

Bazı okulları da ziyaret eden Bilgili, öğrencilerle sohbet ederek, müdürlerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aktaş, Bilgili'ye ziyaret anısına Halk Eğitim Merkezi kursunda yapılan el dokuması halı hediye etti.