Merhum Demirel için mevlit okutuldu

Merhum Demirel için mevlit okutuldu
Merhum Demirel için mevlit okutuldu
ADANA (AA) - Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel için Adana, Mersin ve Hatay'da mevlit okutuldu.Adana'da Yeni Camii,...

ADANA (AA) -  Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel için Adana, Mersin ve Hatay'da mevlit okutuldu.

Adana'da Yeni Camii, Yüreğir Köprüköy Camii, Çukurova Tekbir Camii ve Sarıçam Mehmet Turgut Camii'nde mevlit okutuldu. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan mevlitte dua edildi.

Demokrat Parti İl Başkanı Meral Öner, mevlit sonrası yaptığı konuşmada, merhum Demirel'in ülkeye büyük faydası olduğunu belirterek, "Barajlar, köprüler, yollar yaptırdı. Allah rahmet eylesin. Şu an duygularım çok yoğun. Mekanı cennet olsun" dedi.

Mevlite katılanlara şeker dağıtıldı.

- Mersin

Mersin'de de merhum Süleyman Demirel için Ulu Cami'de mevlit okutuldu.

Vatandaşların yanı sıra Demokrat Parti İl Başkanı Tural Kadızade ve partililerin de katıldığı mevlitte, Kur'an-ı Kerim okunup, dua edildi.

Mevlit, ilahilerle son buldu.

- Hatay 

Hatay'da,  Anadolu 'da ilk cami olma özelliğini taşıyan Habib-i Neccar Camisi'nde merhum Demirel için mevlit okutuldu.

İkindi namazının ardından okunan mevlit, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. İlahiler ve Mevlid-i Şerif'in okunduğu program, yapılan duayla son buldu.

Hatay Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, mevlit sonrası yaptığı açıklamada, Hatay müftülüğü olarak 9. Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel için 9 Kur'an kursunda hafız çocuklara hatimler yaptırdıklarını söyledi.

İkindi namazına mütakip tarihi Habib-i Neccar Camisi'nde mevlit okutulduğunu ifade eden Kavillioğlu, şöyle devam etti:

" Bugün burada Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel ve devlet büyüklerimize hediye ettik. Bu bir vefanın gereğidir. Bu millete, devlete hizmet etmiş, bu alemden öbür aleme göç etmiş geçmişlerimizi hayırla yad etmek hem dinin bir gereği, hem de insan olarak vefanın gereğidir. Bugün bu vazifenin mutluluğunu yaşıyoruz."